Партизан у финишу преломио упорну Албу

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Албе са 89:74 у мечу деветог кола Евролиге

Можда Партизан није одиграо најбољи меч у Евролиги ове сезоне, можда је одиграо чак и један од лошијих, али је остварио циљ и уписао победу против гостију из Берлина.

Само два дана након пораза од Бајерна у Минхену, црно-бели су славили у Београду над другом екипом из Немачке.

Дуже од очекиваног било је потребно Партизану да сломи отпор упорног ривала.

Алба се константно држала у игри, чак на моменте и водила против црно-белих.

Гости су након 10 минута водили два поена, да би Партизан на полувреме однео три разлике.

Трећа четвртина, тачније њен крај, вероватно је био пресудан за овај меч.

Партизан је успео да искористи први празан ход противника, пре свега тако што је затегао ствари у одбрани, а потом су почеле и да улазе тројке на другој страни терена.

Поенима Аврамовића, Ледеја и Дозира, "парни ваљак" стекао је двоцифрену предност, са којом је ушао у последњу деоницу.

Покушавала је Алба да поново ухвати прикључак, али је тим Жељка Обрадовића знао да одбије налете ривала и тако дође до нове победе у Евролиги.

Аврамовић је са 20 поена био лидер у редовима Партизана, док је Анђушић убацио 16 поена. Нанели је меч завршио са 14 поена.

Код гостију, истакли су се Тиман са 21 и Шнајдер са 12 поена.

Партизан је уписао четврти тријумф у девет мечева, док је Алба остала "закуцана" за дно са само једном победом и чак осам пораза.

• 17. нов 2023 • 22:46

22:46

Крај меча, Партизан је савладао Албу

Без већих проблема Партизан је привео меч крају и уписао четврти тријумф ове сезоне.

• 22:29

35' - Партизан у великом вођству, Алба пред поразом

Одлепио се Партизан на +12 и сада делује да има победу у својим рукама.

До краја меча остало је пет минута, а екипа Албе изгледа као да је остала "без муниције".

• 22:15

Крај треће четвртине: Партизан - Алба 65:55

Распуцао се Партизан у самој завршници треће деонице, па је успео на тренутак да поведе и са 13 поена.

Црно-бели у последњу четвртину улазе са двоцифреном предношћу.

• 22:12

28' - Највећих +8 за Партизан

Погађа Ледеј тројку, којом Партизан стиже до серије 12:3 и напокон осетније предности од осам поена - 59:52.

• 21:57

25' - Алба долази до предности

Гости отварају друго полувреме резултатом 6:2, чиме стижу до предности - 46:45.

• 21:49

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 21:32

Полувреме: Партизан - Алба 41:40

Након 20 минута кошарке, српски тим има три поена предности.

Не игра се најбоља кошарка у "Штарк арени", а Партизан је до разлике стигао у завршници друге деонице и то са линије за слободна бацања.

Аврамовић је убацио 11, а Нанели 10 поена код црно-белих.

Тиман са девет и Кумађе са осам поена најефикаснији су у редовима гостију.

• 21:20

15' - Блага предност Партизана

Не превише атрактивна и течна кошарка гледа се у "Штарк арени" у дуелу Партизана и Албе.

Српски тим успео је да искористи празан ход гостију из Берлина, па на половини треће четвртине води са 30:28.

• 21:04

Крај прве четвртине: Партизан - Алба 18:20

Имала је Алба серију 12:2, чиме је успела на моменте да стекне и шест поена предности.

Ипак, Партизан је добро затворио прву деоницу, на крилима енергичног Алексе Аврамовића.

• 20:55

6' - Алба води 14:12

Иако је Партизан енергичније и боље отворио меч, Алба је успела да веже неколико добрих одбрана на једној, а потом и напада на другој страни.