"Орлићи" немоћни на Друловићевом дебију, убедљив пораз од Енглеске

Млада фудбалска препрезентација Србије поражена је у Бачкој Тополи од Енглеске резултатом 0:3 у мечу групе Ф квалификација за Европско првенство

Головима фудбалера Манчестер ситија, Џејмса Макатија, Енглеска је на полувреме отишла са предношћу 2:0.

Везиста који ове сезоне игра за Шефилд јунајтед као позајмљен играч "грађана" успео је да савлада Вељка Илића у 5. и 19. минуту.

Победу Енглеске оверио је везиста Ливерпула Харви Елиот голом у 55. минуту.

Србија је новим поразом од Енглеске (у октобру било је 1:9) шансе да се домогне макар баража довела у домен теорије.

Украјина је прва у групи Ф са максималних 12 бодова из четири утакмице, Енглеска је друга са девет, а Србија има шест.

Азербејџан, Лускембург и Северна Ирска имају по три бода.

У наредном колу, у уторак, Србија ће у Старој Пазови угостити Луксембург.

Пласман на ЕУРО које ће се 2025. године играти у Словачкој обезбедиће девет првопласираних из сваке групе и три најбоље другопласиране селекције, док ће шест слабијих другопласираних у бараж.