Ново Место, нова победа Звезде - црвено-бели лако са Крком

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у гостима Крку са 90:67 у утакмици деветог кола регионалне АБА лиге

Београдски црвено-бели нису имали превише потешкоћа на путу до победе у Новом Месту.

Већ после уводних минута је било јасно да је Звезда у Словенију дошла по нову победу.

На почетку меча направили су серију 11:0, што им је осигурало двоцифрену предност на крају прве четвртине - 26:13.

Домаћин је покушавао шутевима са дистанце, али је ово оружје потпуно заказало, па је Крка једва убацила пет поена у последњих пет и по минута првог полувремена.

Иако ни једни ни други нису блистали у шуту за три поена, Звезда је одржавала вођство одличном игром у рекету.

Домаћин је, коначно, почео да игра боље у последњој четвртини, али је било прекасно да се сустигне велика предност црвено-белих.

Тоби је предводио Звезду са 16 поена, а Боломбој је додао 13. По 12 су убацили Симоновић и Лазаревић, док је двоцифрен био и Недовић са 11.

У домаћем тиму истакли су се Леон Стрегар са 15 поена и Казинс са 11.

Победом у Словенији, екипа Јаниса Сферопулоса се вратила на чело табеле, док је Крка остала претпоследња.