Храбри ТСЦ поклекао у завршници, Вест Хем однео бодове из Бачке Тополе

Фудбалери Вест Хема савладали су ТСЦ у Бачкој Тополи са 1:0 у мечу петог кола Лиге Европе

Бачка Топола је угостила Премијерлигаша, лондонски Вест Хем, а после 90 и кусур минута, може бити поносна на свој ТСЦ.

ТСЦ је одиграо одличан меч против јачег, звучнијег и далеко скупљег лондонског тима.

У првом делу игре екипа Жарка Лазетића је била опаснија и конкретнија, а искусни Лукас Фабијански је зауставио добре ударце Миловановића и Ћирковића.

Вест Хем није био нити једног тренутка квалитетнији ривал у Бачкој Тополи, али су успели да искористе пад концентрације у завршници и сломе ТСЦ.

Једна лопта убачена пред гол, а Томас Соучек се искрао одбрани и донео "чекићарима" победу.

У другом мечу групе, Фрајбург је декласирао Олимпијакос са 5:0.

Михаел Григорич је постигао хет-трик за 36 минута игре, а на 4:0 је повисио Сидилија у 42. минуту.

Доан је поставио коначан резултат у 77. минуту.

Вест Хем и Фрајбург имају по 12 бодова и изборили су пласман у наредну фазу.

За треће место ће се борити Олимпијакос и ТСЦ у последњем колу.

Грчка екипа има четири бода, а српски представник један.

Уколико ТСЦ победи Олимпијакос у Атини, пласираће се у нокаут фазу Лиге конференције.

30. нов 2023 • 20:37

Крај меча

ТСЦ - Вест Хем 0:1.

89' ГОЛ! Вест Хем води

Лопта је убачена пред гол ТСЦ-а, Соучек је стрелац.

79' Притиска Вест Хем

Гости у завршници меча притискају све јаче, ТСЦ за сада одбија све нападе.

61' Миловановић у прилици

Лопта је дошла до Миловановића, он шутирао добро, али недовољно добро да би се савладао Фабијански.

55' Спорији ритам у наставку

Нема прилика у другом делу игре, темпо је мало опао.

46' Настављен је меч

ТСЦ креће са центра.

Полувреме

Добра игра у првом делу игре, ТСЦ је био конкретнији и опаснији ривал.

33' Први шут гостију у оквир гола

Бенрахма је шутирао из дриблинга, али није био то јак ударац, па је Илић лако дошао до лопте.

31' Велика шанса за Ћирковића!

Погрешили су гости на својој половини, Ћирковић се нашао у одличној прилици, али је искусни Фабијански зауставио и овај ударац.

29' Илић је на трави после дуела са Мубамом

Голман и ТСЦ-а и нападач Вест Хема су се сударили у борби за лопту, голман домаћих је извукао дебљи крај.

Илић је спреман да настави меч.

22' Покшај Кувељића са дистанце

Нова претња домаћих фудбалера, Кувељић је опробао шут са дистанце, али није било опасности по гол који чува Фабијански.

16' Добра игра српског представника

ТСЦ добро игра на почетку меча, не показује страх већ игра течно и нападачки против тима из Премијер лиге.

7' Прети ТСЦ

Добру лопту је примио Урош Миловановић, добро шутирао, али је Фабијански одбранио.