Фудбалери Ференцвароша победили су у Лесковцу Чукарички са 2:1 у драматичној завршници утакмице петог кола Лиге конференције
Чукарички филмски изгубио "добијен" меч - Пешић погодио у 98. минуту, Матић и Јовановић искључени© T. Stojanovic/ATAImages

Чукарички је и даље у потрази за првим бодовима у Лиги конференције, а никада није био ближи од ове ноћи у Лесковцу.

"Брђани" су дочекали Ференцварош и Дејана Станковића, а већ после десет минута игре су имали добар резултат.

Лука Аџић је постигао прелеп гол и донео предност домаћој екипи.

Ференцварош је притискао на све начине, али није стварао изгледне прилике.

Чукарички је успевао да одбије све налете гостију, све до саме завршнице меча.

Играо се 83. минут, када је мађарска екипа дошла до изједначења.

Катона је убацио лопту пред гол, а Кристофер Закаријасен је спровео лопту у мрежу.

Када је арбитар показао да ће се играти још седам минута надокнаде, и једни и други су кренули по победу.

Закаријасен је био близу на једној страни, а Ивановић на другој.

А онда, драма је достигла врхунац у осмом минуту надокнаде.

Синг је оборен на половини Ференцвароша, али судија није свирао ништа.

Игор Матић је жустро протестовао, због чега је добио жути картон.

А у наставку акције, једна дуга лопта је дошла до Александра Пешића на ивици казненог простора.

Некадашњи нападач Црвене звезде је мајсторски прихватио грудима, а онда из окрета погодио сам угао гола.

Матић је због протеста искључен, а након последњег судијског звиждука црвени картон је добио и Вукашин Јовановић.

У другом мечу групе Ф, Фјорентина је са 2:1 савладала Генк.

"Виола" је прва на табели са 11 бодова, Ференцварош има девет, Генк шест, док је Чукарички без бодова.

• 30. нов 2023 • 22:58

22:58

Крај меча

Невероватна завршница меча у Лесковцу.

• 22:57

98' Црвени картон за тренера домаћих

Игор Матић је искључен због жестоких приговора.

• 22:53

98' ГОЛ! Ференцварош постиже гол

Александар Пешић је, у последњим секундама утакмице постигао спектакуларан гол. Прихватио је лопту грудима на ивици казненог простора, а онда шутирао у сам угао.

• 22:51

94' Сада прилика за Ивановића!

Добро је шутирао Ивановић, али је Дибус отклонио опасност.

Мало је недостајало да Чукарички поново поведе.

• 22:49

92' Велика шанса за госте!

У великој гужви после прекида, лоптом је последњи играо Закаријасен, али је послао поред гола.

• 22:47

90' Још седам минута игре

Довољно времена и за једне и за друге.

• 22:46

90' Синг је био у доброј позицији

Повукао је лопту Синг и шутирао са ивице казненог простора, али право у голмана гостију.

• 22:40

83' ГОЛ! Ференцварош је изједначио

Катона је проиграо Закаријасена, а Норвежанин је скренуо у мрежу.

• 22:36

75' Чува предност Чукарички

Ференцварош напада свим силама, али никако да дође до изгледне прилике.

• 22:25

68' Катона шутира са дистанце