Партизан поново преокретом до победе, црно-бели "заледили" Олимпију

Кошаркаши Партизана савладали су на свом паркету екипу Олимпије из Милана резултатом 82:69, у мечу 13. кола Евролиге

Црно-бели су на импресиван начин дошли до треће везане победе у Евролиги.

Српски тим није најбоље отворио меч, чак на моменте дозволио гостима да се разиграју и распуцају.

"Армани" је добро бранио на једној страни, а у нападу имао проток лопте и погађао шутеве са дистанце.

У првих 20 минута кошарке, Олимпија је имала у неколико наврата седам поена предности, али је Партизан спречавао да дефицит достигне двоцифрену бројку.

Међутим, трећа четвртина донела је још бољу игру гостију, који су успели да се одлепе на +15.

И док би то против неке друге екипе у Евролиги, вероватно било довољно да се стекне потпуна контрола над утакмицом, против оваквог Партизана то није био случај.

Вођени сјајном подршком са препуних трибина "Штарк арене", црно-бели приредили су невероватан преокрет.

У финишу треће и почетком четврте четвртине, тим Жељка Обрадовића направио је серију 16:2, те тако потпуно избрисао дефицит.

Сам финиш меча био је потпуно једноличан и протекао је потпуно у знаку Партизана.

Армани се мучио да погледа ка кошу, те је неколико напада завршавао без упућеног шута.

Партизан је погађао из готово свих позиција, па је успео са -15, да преокрене на +10 у једном тренутку.

Тако црно-бели гостима нису оставили простора да учине меч неизвеснијим, па су привели меч крају без већих потешкоћа.

Пантер је предводио стрелце црно-белих са 19 поена, Кабокло је убацио 16, а Ледеј 15 поена.

Код гостију, истакли су се Шилдс са 19 и Ло са 12 поена.

Партизан је тако дошао до седме победе у 13 утакмица, док је Милано остао на четири победе и сада дошао до деветог пораза.

Утакмицу је обележила и повреда Алексе Аврамовића, који је у другој четвртини морао да напусти паркет.

7. дец 2023 • 22:30

Крај меча, Партизан је савладао Олимпију!

Сјајна кошарка српског тима и у четвртој четвртини, па Партизан стиже до победе резултатом 82:69.

35' - Ерупција у Арени, Нанели погађа за +6

Не могу ни да погледају ка кошу кошаркаши гостујуће екипе, захваљујући веома пожртвованој и дисциплинованој одбрани Партизана.

На другој страни, Нанели је погодио тројку, па су црно-бели стекли своју највећу предност на мечу - 70:64.

33' - Партизан поново води

Наставили су црно-бели са сјајном игром и у последњој деоници, па поенима Пантера и Доужера, стиче минималну предност - 65:64.

Крај треће четвртине: Партизан - Олимпија 61:62

Каква експлозија играча Партизана у завршници треће четвртине.

Обрадовићеви момци праве серију 16:2 и тако надокнађују 15 поена заостатка.

Након 30 минута кошарке, резултат је 61:62.

28' - Партизан се враћа у меч

Водили су гости и 15 поена у трећој четвртини, али је Партизан сада у налету, па поенима Пантера и Ледеја успева да смањи разлику на осам поена - 62:54.

25' - Партизан се мучи, Олимпија стиче +11

Гости из Милана заиграли су одличну одбрану, а потом и погодили са дистанце на другој страни.

Олимпија тако стиже до највећих 11 поена предности - 56:45.

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

Полувреме: Партизан - Олимпија 39:44

Још једном је Партизан дозволио гостима да стекну максималних +7, пре него што је постигао поене и смањио дефицит на пет поена.

Олимпија на полувреме одлази са предношћу 44:39.

Кабокло је далеко најефикаснији у редовима црно-белих, са 16 поена. Смаилагић има осам, а Пантер седам поена.

Код "Арманија", истичу се Шилдс са 15, Ло са седам, као и Тонут и Мели са по шест поена.

17' - Олимпија у серији, гости поново воде

Поново су играчи тима из Милана направили серију добрих потеза на обе стране.

То је резултовало серијом 10:2 и вођством Олимпије - 37:31.

13' - Пантер "цепа" мрежицу, Партизан води

Иако су гостили имали предност, која је на моменат износила и седам поена, Партизан почетком друге деонице долази до преокрета и вођства.

Крај прве четвртине: Партизан - Олимпија 20:25

Гости након 10 минута кошарке имају предност од пет поена.

Попут случаја када су у Београду гостовали код Црвене звезде, "Армани" је распуцан и против Партизана.

Захваљујући поенима Нанелија у последњем поседу, црно-бели су успели да смање дефицит.

6' - Повреда Аврамовића

Пожалио се српски репрезентативац на повреду, након једног дуела испод свог коша.

Аврамовић је морао да напусти терен...

5' - Нешто бољи старт гостију

Расположени су играчи Олимпије на старту овог меча, па након пет минута, имају предност у износу од 13:10.

1' - Почео је меч

Почео је сусрет у до последњег места попуњеној "Штарк арени"...

Стање на табели

Екипе у меч улазе у различитом расположењу и форми.

Српски клуб везао је две победе, над Панатинаикосом и Монаком, обе су извојеване након продужетка.

Са друге стране, "Армани" је везао два пораза, од Жалгириса и Бајерна.

Партизан у Евролиги има скор 6-6, а Милано четири победе и осам пораза.

Гости без Миротића

У гостујућем тиму, који се налази у великој кризи, неће бити Николе Миротића, летошњег појачања из Барселоне.

Миротић је био "већ виђен" у Партизану, али је због притисака одустао од доласка међу црно-беле.

Неколико дана пре меча Олимпије против Партизана у Београду, италијански клуб саопштио је да је Миротић доживео повреду.

Жељко Обрадовић о противнику

Тренер Жељко Обрадовић изјавио је да је италијански тим квалитетан и да ће ниво енергије одлучити ко ће доћи до победе.

"Квалитетна екипа, без обзира што недостају неки играчи. То је тим који има играче, све осим Хајнса, способне да шутирају за три поена. То је много важно када говоримо о томе како ћемо да одговоримо на њихова искакања из блока", истакао је Обрадовић.

Он се нада да ће ујутру знати који играчи ће бити спремни за дуел.

"Камински није тренирао, сигурно неће бити у тиму. Ниво енергије биће јако важна ствар, зато треба тражити свежину од играча који нису играли много против Монака. Наравно, тражићемо помоћ и од наших навијача, да нас бодре и да све буде фер и спортски", закључио је Обрадовић.