"Делфини" рутински против Румуније на турниру у Будимпешти

Мушка ватерполо репрезентација Србије победила је селекцију Румуније резултатом 15:5 (6:0, 5:2, 0:3, 4:0) у другом колу Е-ОН купа у Будимпешти

Србија је рутински дошла до победе, пошто је водила од првог до последњег минута меча.

Најефикаснији у селекцији Србије био је Марко Радуловић, који је постигао пет голова.

У репрезентацији Румуније најбољи је био Силвијан Колодровчи са два гола.

Ватерполисти Србије су добро ушли у меч и повели 8:0. Румуни су први гол постигли тек у 13. минуту када су смањили на 8:1. На полувремену је било убедљивих 11:2 за српске ватерполисте.

Румунија је у трећој четвртини смањила на 11:5, а ватерполисти Србије у овом делу меча нису успели да постигну ниједан гол. Србија је у последњој четвртини постигла четири гола, а није примила ниједан и заслужено је стигла до убедљиве победе од 15:5.

Изабраници Уроша Стевановића су у понедељак у првом колу турнира у Будимпешти поражени од Немачке резултатом 11:9.

Србија ће у среду од 20 часова играти против Мађарске.