Звезда не може да се мери са Реалом - првак Европе лако до победе у Београду

Црвено-бели нису успели да пруже озбиљнији отпор браниоцу трофеја

Кошаркаши Црвене звезде поражени су данас од Реала резултатом 72:58 у мечу 15. кола Евролиге.

Звезда сад има скор 5-10, а лидер Евролиге Реал 14-1.

Домаћин је много боље отворио меч и водио 7:0 и 14:6, али Реал је и без повређених Габријела Дека, Рудија Фернандеза и Гершона Јабуселеа узвратио па је на крају прве деонице било 20:20.

Реал је у финишу друге деоницw први пут имао двоцифрену предност (43:33), а на полувремену је било 45:34 за госте.

Реал је на почетку треће деонице имао плус 15 (49:34), а у последњих 10 минута се ушло вођством гостију 61:45. Четири минута пре краја Реал је водио 68:50 и тад је било јасно да ће актуелни шампион Европе остварити победу.

Најефикаснији у редовима Звезде били су Милош Теодосић и Лука Митровић са по 14 поена, Адам Ханга је дао 10. Реал је предводио Марио Хезоња са 17 поена и 10 скокова, Венсан Поарије је дао 14 поена, а Ели Ндиаје 10.

Факундо Кампацо, који је пре меча добио пригодан поклон и громогласне аплаузе навијача Звезде, окончао је меч са три поена, четири скока и две асистенције.

Црвена звезда у наредном колу, већ у четвртак, гостује Макабију у београдској дворани "Александар Николић", док ће Реал истог дана угостити Партизан.

19. дец 2023 • 20:40

Победа Реала 72:58

Убедљива и крајње заслужена победа шампиона Европе у Београду.

Црвена звезда је само добро отворила меч, али после тога је Реал све кажњавао и успео да стигне до тријумфа од 14 поена разлике а да нису ни играли на свом препознатљивом нивоу.

Хезоња инспирисан

Сјајна партија хрватског кошаркаша. Прво закуцава "алеј-уп", а онда нови лепи поени за њега и учинак од 17 поена и 10 скокова на четири и по минута пре краја.

Не баш сјајна кошарка у последњој четвртини до сада, само 12 поена укупно је убачено, а Реал има 68:50 у своју корист.

Крај треће четвртине - 45:61

Расте предност Реала, пошто су трећу четвртину добили резултатом 16:11. Сада је "плус 16" за првака Европе, који додатно успевају да повећају предност тројкама Хезоње и Мусе.

25' - Реал води 53:39

После пет минута у наставку меча, Реал и даље све контролише и чак мало увећава предност на "плус 14".

Хезоња је већ убацио пет поена у другом полувремену, а Звезда у нападу не успева да искреира лакше шансе за поене.

Крај првог полувремена - Звезда губи 34:45

Лоша друга четвртина за Звезду, која је дозволила чак 27 поена шампиону Европе.

Нема шута за три, док са друге стране Реал одлично под кошем успева да казни све грешке Звездине одбране. Поарје је доминирао, док су две брзе тројке Серхија Родригеза учиниле да се Реал додатно "одлепи".

Теодосић је убацио 11 поена, Ханга осам, али Реал контролише дешавања на паркету.

15' - Реал се одлепио на 28:35

Реал наставља да подиже ниво, а 10 поена Поарјеа за мање од пет минута показују доминацију гостију од уласка у игру Симоновића и Тобија у петорку домаћих.

Тројка Хезоње је донела Реалу нову предност, док играчи Звезде у нападу имају све мање идеја. Чак 15 поена Реала за пет минута у овој деоници.

Крај прве четвртине - 20:20

Завршена је прва деоница у којој је Реал успео да се консолидује у других пет минута. Од тренутка када је било 14:6 за Звезду, заиграли су чвршће у одбрани, погодили тројке преко Љуља и Ндијаеа, док су домаћи успели да за скоро пет минута игре погоде само једном из игре.

5' - Старт из снова за Звезду

Морају гости да траже тајм-аут, јер Звезда води 14:6 после нове тројке Адама Ханге. Чак осам поена Мађара до сада, више него цела екипа Реала заједно.

Погодио је Факундо Кампацо једну тројку против бившег тима, али муче се Мадриђани у нападу у овом тренутку.

3'- Звезда одлично почиње

Резултат је 9:3 за црвено-беле.

Ханга је већ на пет поена после погођене тројке и потом још једног доброг напада. У прва два и по минута Реал је био чак и без поена, а погађали су за домаће још и Лазић и Митровић.ле.

Почела је утакмица

Таварес је био успешан у скоку, али је лопта на крају ипак дошла до Бранка Лазића.

Ово су стартне петорке

Звезда меч почиње у саставу Бранко Лазић, Јаго дос Сантос, Адам Ханга, Лука Митровић и Џоел Боломбој.

Са друге стране, за Реал стартују Факундо Кампацо, Фабијен Козер, Џанан Муса, Валтер Таварес и Ели Ндијае.