Партизан "изрударио" пету победу у низу - црно-бели освојили и Валенсију

Екипа Жељка Обрадовића продужили су серију победа у Евролиги, након неизвесног тријумфа у Шпанији

19. дец 2023 • 23:01

Победа Партизана 72:67!

Сјајни Партизан стиже до пете победе у низу у Евролиги, а друге заредом на гостовањима, после оног тријумфа у Каунасу.

Није ово била баш утакмица као неке претходне, далеко мање поена, али тим Жељка Обрадовића је против агресивне Валенсије морао да "изрудари" тријумф.

Још 60 секунди

Резултат је 69:65 за Партизан после поена домаћег тима!

36' - Проблем за Партизан

Вратила се Валенсија у потпуности, резултат је 61:59, а до краја је остало само још нешто мање од четири минута.

Нанели је погодио са полудистанце, али фаул Анђушића доноси домаћима поене са пенала.

Не да се Валенсија - 55:49 за црно-беле

После два минута у последњој деоници, серија 5:2 домаћег тима тера Обрадовића на тајм-аут. Црно-бели делују као доста бољи тим вечерас, али имају само шест поена предности.

И то је главни проблем - не користе бројне прилике и враћају Валенсију у живот.

Крај треће четвртине - 53:44 за Партизан

Одличан трећа деоница у којој Партизан успева да за 10 минута постигне 10 поена више од Валенсије.

Апсолутно је у свему предњачио Зек Ледеј - после ниједног поена у првом полувремену, сада је постигао чак 12!

25' - Партизан води 41:39

Отворио је Партизан друго полувреме серијом 5:0 после тројке Ледеја, али као да су мало изгубили тај моментум.

Успео је Лопез Арестеги да погоди тројку и смањи заостатак на два поена.

Крај првог полувремена - 34:33 за Валенсију

На крају је техничку грешку добио тренер Валенсије због приговора на дешавања на терену у последњим секундама, па ће трећа четвртина почети слободним бацањима за црно-беле.

Партизан је лоше одиграо другу деоницу, 20:14 за Валенсију у тих 10 минута. Нанели и Кабокло су најбољи у Партизану са седам, односно шест поена. Касијус Робертсон је убацио шест за Валенсију.

18' - Валенсија стиже до изједначења 28:28

Серија домаћег тима након оног тајм-аута, сада она износи 9:2 после две погођене тројке Робертсона.

Смањили су на 27:28, док потом Прадиља са линије за слободна бацања доноси изједначење.

14' - Црно-бели и даље бољи

Тајм-аут Валенсије након серије Партизана 5:0. Повећали су црно-бели предност на седам поена предности, Нанели је убацио првих пет поена у другој деоници и сада је 26:19.

Крај прве четвртине - 19:14 за Партизан

Од почетка меча црно-бели воде. Погодили су три тројке из седам покушаја, преко Понитке, Доужера и Пантера. На крају Нанели у самом финишу поставља актуелни резултат.

У тиму Валенсије за сада су најбољи Пуерто са четири и Инглис и Клавер са по три поена. Добра одбрана Обрадовићевог тима у првих 10 минута.

7' - Партизан води 12:9

Остаје 12:9 после промашеног шута Ледеја за три поена, неколико лоших неискоришћених напада на обе стране, а црно-беле за сада предводе Доужер са пет и Кабокло са четири поена.

Инцидент на мечу у Валенсији

Полиција је упала на трибину где су навијачи Партизана и насрнули су на гостујуће навијаче. Како коментарише коментатор "Спортклуба", пендрецима су тукли навијаче Партизана, а на другој страни има и ратоборних навијача, али и оних који би да прекину ову ситуацију.

За то време, стала је игра на паркету, где Партизан после четири и по минута води 9:6.

Ипак, није познато због чега је почела та туча на трибинама.