Ватерполисти у неизвесној завршници поражени од Шпаније

Ватерполисти Србије поражени су од селекције Шпаније са 13:14 (3:3, 4:5, 4:2, 2:4) на Е-ОН купу у Будимпешти

Србија је на турниру уписала победе против Румуније 15:5 и Мађарске на петерце 16:14, а поразе од Немаца 11:9 и Шпаније 14:13.

Са укупно пет бодова је освојила четврто место иза Шпаније, Мађарске и Немачке.

Нијансе су недостајале Србији до бољег резултата против Шпаније.

У првој четвртини Шпанија је три пута успевала да анулира минималну предност српског састава.

Шпанци су моћно деловали у других осам минута, са три гола са играчем више и реализованим петерцем. Боља игра је донела предност Шпанији 8:5, али се Србија није предавала, па су Страхиња Рашовић и Драшовић из петерца вратили неизвесност у меч.

Са добром игром српски ватерполисти су наставили и у трећем делу. Лука Гладовић је изјендачио, Убовић са играчем више ставио тачку на серију 4:0 и вођство 9:8.

Шпанија је Перонеовим головима и асистенцијама одмакла на 13:11, али је Мандићев трећи гол најавио драму.

Убовић је додатно закувао 76 секунди пре краја голом за изједначење, али је у наредном нападу, Ларумбе из даљине савладао Мишовића и поставио коначан резултат.