"Ваљак" заустављен у Задру, Партизан без решења за Божића

Кошаркаши Задра победили су Партизан резултатом 84:68 у утакмици 13. кола Јадранске лиге

Београдски црно-бели су уписали први пораз у регионалном такмичењу након четири везане победе.

На тешком и врелом гостовању Задру, где је Жељко Обрадовић поздрављен великим аплаузом, Партизан од старта није могао да пронађе ритам.

Са друге стране, кошаркаши Задра били су изузетно расположени и разиграни, па се питање победника, такорећи, ниједног тренутка није доводило у питање.

Домаћин је прву четвртину добио са 20:13, а на полувремену је имао великих 47:34.

Партизан није успео да се разигра у наставку, па је Задар привео меч крају и дошао до победе.

Лука Божић је одиграо још један невероватан меч - постигао је 26 поена, уз девет скокова и девет асистенција.

Сјајно га је пратио Дарио Дрежњак, који је убацио 25 поена.

Тристан Вукчевић је био расположен код црно-белих, постигао је 16 поена, Зек Ледеј је постигао 11, а Доужер један мање.

Партизан је трећи на табели са скором 9-4, док је Задар шести, после седам победа и шест пораза.