Србија је у четвртфиналу, "делфини" бољи од Француза

Ватерполо репрезентација Србије, изборила је пласман у четвртфинале Европског првенства, пошто је савладала селекцију Француске са 14:10. Наредни ривал Србије је Мађарска
Србија је у четвртфиналу, "делфини" бољи од Француза© Waterpolo Serbia / S.Sandic

Уз доста мука и у поприлично неизвесној и узбудљивој утакмици, Србија је успела да упише битну победу.

Изабраници селектора Уроша Стевановића, први пут на турниру суочили су се са ситуацијом у којој нису апсолутни фаворити и за неколико класа бољи ривал.

"Делфини" су у досадашњем току Европског првенства у Хрватској, "потопили" Израел, Немачку и Малту.

Овога пута, Стевановићеви момци дошли су до победе након преокрета и бољом игром у другом полувремену.

Србија је након прве четвртине у мечу са Француском, имала предност од 3:2.

Ниво игре је у другој деоници опао, што противник користи да дође до преокрета и вођства.

На полувреме се отишло са нерешеним резултатом (6:6), да би Србија много боље отворила трећу четвртину, коју је потом привела крају са 3:1 и тако стекла предност од два гола пред последњи период игре.

Покушавала је Француска да ухвати поново прикључак, али ни у расподели снага са много голова у мрежи на обе стране, нису направили преокрет.

Србија је на миран начин привела меч крају и дошла до победе.

Поред победе која је означила пласман у четвртфинале турнира, Србија је тријумфовала у "осветничкој" утакмици, пошто се реванширала Французима за пораз на прошлом шампионату Европу, због којег су "делфини" испали у другу дивизију у Европи.

Наредни ривал "делфина" на шампионату Европе јесте селекциај Мађарске, која је у четвртфинале прошла као првопласирана екипа у својој групи.

Меч Србије и Мађарске на програму је у петак.