"Делфини" остали без полуфинала ЕП, Мађарска славила после петераца

Ватерполисти Србије заустављени су у четвртфиналу Европског првенства, пошто су у Загребу поражени од Мађарске после извођења петераца 15:14 (10:10)
"Делфини" остали без полуфинала ЕП, Мађарска славила после петераца© TANJUG/ FOTO HINA/ DAMIR SENČAR

Ватерполисти Србије ни овога пута неће се борити за медаљу на Европском првенству, пошто су после велике борбе и петераца изгубили од Мађарске 15:14.

У изузетно изједначеном мечу, Србија и Мађарска су се смењивале у вођству, па је после 32 минута игре резултат био нерешен 10:10.

Одмах се приступило избођењу петераца, а пресудила је техничка грешка Марка Радуловића, коме је лопта исклизнула из руке пре него што је упутио ударац ка голу Мађарске.

Мађари су били прецизни свих пет пута, па је погодак Фекетеа у петој серији означио и крај турнира за "делфине".

Ово је био први пораз екипе Уроша Стевановића на турниру у Хрватској, али у најважнијој утакмици.

Најефикаснији у понбедничкој екипи био је Винце Вигвари са четири поготка, док су у тиму Србије по два поготка постигли Виктор и Страхиња Рашовић, као и Никола Јакшић и Душан Мандић.

Мађарска ће у полуфиналу играти против бољег из дуела између Хрватске и Грчке, док ће Србија играти за пласман од петог до осмог места на континенталном шампионату.

У преостала два четвртфинала састају се Шпанија - Румунија и Италија - Црна Гора.

• 12. јан 2024 • 16:13

16:13

Фекете одводи Мађарску у полуфинале ЕП

Мандић је одрадио свој део посла, Фекете одводи Мађарску у полуфинале.

• 16:12

После четири серије, Мађарска води 4:3

Никола Јакшић је изједначио резултат, Винце Вигвари прецизан за ново вођство Мађарске.

• 16:11

После три серије, Мађарска води 3:2

Страхиња Рашовић је сигуран, Татраи погађа на другој страни.

• 16:11

После друге серије Мађарска води 2:1

Радуловићу је исклизнула лопта из руке, Пол доноси предност Мађарској.

• 16:10

После прве серије резултат је 1:1

Драшовић је прецизан у првој серији, на другој страни Нађ узвраћа - 1:1.

• 16:07

Нема победника после 32 минута, полуфиналисту ће одлучити петерци

Одбранили су се "делфини", утакмица је завршена без победника 10:10, па ће првог полуфиналисту на Европском првенству одлучити петерци.

• 16:04

32' - Изједначено је 10:10, последњи минут у току

Винце Вигвари постиже и четврти гол на мечу и доноси изједначење Мађарској 10:10.

Игра се последњи минут, напад је за противнике "делфина".

• 15:59

31' - Нерешено је 9:9

Ушли смо у последња два минута четвртфинала, а резултат је изједначен 9:9.

Виктор Рашовић постигао је за сада једини гол у последњој деоници.

После тајм-аута, напад ће бити за "делфине"и то са играчем више.

• 15:50

После три четвртине Мађарска води 8:9

Виктор Рашовић је другим голом у четвртини донео предност Србији, али преокрет Мађарима и вођство пред одлучујућих 8 минута доносе Татраи и Винце Вигвари (обојици трећи гол на мечу).

• 15:42

21' - На средини треће деонице резултат је 7:7

Винце Вигвари постигао је два поготка за Мађарску у трећој четвртини, баланс држе Никола Јакшић и Виктор Рашовић.

Ниједна екипа од почетка меча није имала два гола предности.