Рукометна репрезентација Србије није успела да избори пласман у наредну фазу Европског првенства, пошто је упиасла пораз од селекције Црне Горе од 30:29
Кикс и против Црне Горе - Србија на разочаравајући начин завршила Европско првенство© RSS

И у трећем мечу на шампионату Европе, Србија је разочарала и уписала кикс.

"Орлови" су тако остали без икаквих шанси за пласман у наредну фазу такмичења.

Србији је у дуелу са Црном Гором била неопходна победа од два гола разлике.

Да ће задатак бити тежак, могло се наговестити од првог минута меча.

Црна Гора је у меч ушла енергично и направила серију 3:0.

Време је одмицало, а противник Србије је имао предност 9:4.

До краја првог полувремена, изабраници Тонија Ђироне су успели да заиграју знатно квалитетније и потпуно ухвате прикључак.

На полувреме се отишло са предношћу Црне Горе од 15:14.

Бољи период игре настављен је и почетком другог полувремена, па је Србија успела да направи преокрет.

Ипак, Србији није помогла ни чињеница да је Црна Гора остала без најбољег играча, голмана Симића, који је зарадио црвени картон.

Ни то није успело да превагне на страну Србије.

Играло се у наставку гол за гол, права резултатска клацкалица је виђена, али је на крају Црна Гора славила са 30:29.

Најефикаснији у селекцији Србије био је Лазар Кукић са седам голова, док је Немања Илић додао пет.

У репрезентацији Црне Горе најбољи је био Бранко Вујовић са осам голова, док су Милош Вујовић и Немања Грбовић додали по седам.

Мађарска је прва у групи Ц са четири бода, а Исланд је други са три. Ове две селекције су избориле пласман у наредну фазу континенталног шампионата.

Црна Гора је трећа на табели групе Ц са два бода, док је Србија последња са само једним. Обе селекције су завршиле учешће на ЕП у Немачкој.