Историјско злато за "фурију" - Шпанци су прваци Европе у ватерполу

Ватерполисти Шпаније победили су у финалу Европског првенства Хрватску резултатом 11:10 (3:5, 3:2, 2:3, 3:0) и тако први пут у историји освојили титулу првака "старог континента"
Историјско злато за "фурију" - Шпанци су прваци Европе у ватерполу© FOTO TANJUG/ FOTO HINA/ DAMIR SENČAR/ nr

Шпанија је освојила историјску - прву титулу у историји, а тако и обезбедила пласман на Олимпијске игре у Паризу.

Хрватска је одлично отворила меч и почетком друге четвртине имала је максималих плус три (6:3).

Шпанци су успели да се врате у меч и средином треће четвртине су стигли до 7:7, затим и до 8:8.

Уследила је мини серија Хрватске - 2:0 за 10:8 за домаћина, али су Шпанци направили серију 3:0 кад је било најважније и тако стигли до деценијама чеканог пехара.

Ватерполиста Новог Београда Алварос Гранадос и Бернат Санахуха Карне су дали по три гола за Шпанију, а Алберто Мунариз Егана два гола.

Лука Букић је предводио Хрватску са четири гола, а Јерко Маринић Крагић и Марко Жувела по два.

Наредно Европско првенство одржаће се 2026. године у Београду.