Звезда скупо платила грешке, Басконија након преокрета до победе у Београду

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Басконије са 91:90 у "Штарк арени", у мечу 22. колу Евролиге. После драматичне завршнице, српски тим остао је на девет победа, а уписао 13. пораз у 22 меча у овој сезони Евролиге

Има за чиме да жали Црвена звезда након меча са Басконијом у Београду.

Управо овакве утакмице и овакве завршнице, могу представљати превагу на крају сезоне, а Звезда је дозволила да изгуби меч на домаћем терену, у којем је имала двоцифрену предност у првом полувремену.

Сјајан меч и сјајна кошаркашка атмосфера виђени су у Београду.

Утакмица је почела минутом ћутања у знак преминулог српског тренера Дејана Милојевића.

Звезда је сјајно ушла у меч, пошто је вођена сјајном атмосфером и навијањем са трибина, погодила неколико шутева на самом старту.

Почело је са по две тројке Јага и Лазића, а наставило се погоцима са дистанце Митровића и Давидовца.

Брзо је српски тим стекао осетнију разлику, па је тренер гостију Ивановић, био принуђен да тајм-аутима прекине серију и моментум који је потпуно био на страни Звезде.

Црвено-бели одиграли су вероватно и нападачки најбољу четвртину, пошто су прву деоницу завршили са 30 убачених поена.

Шпанци су имали спреман одговор, па су успели да смање разлику на четири поена.

У игру је у другој деоници ушао и Џавонте Смарт, ново појачање Звезде на позицији комбо-бека.

Одмах је Смарт демонстрирао свој нападачки арсенал, пошто је поентирао на разне начине и на полувреме свој тим одвео са девет поена предности - 52:43.

Деловало је да српски тим има контролу над утакмицом и резултатом, али Басконија није делила то мишљење.

Колико је Звездин напад у првој четвртини био флуидан и колико је функционисао, толико је у трећој четвртини виђено право помрачење.

Звезда се из поседа у посед, мучила да дође до шансе да шутне на кош, а камоли да поентира.

Брзим тројкама Хауарда, гости из Виторије су то знали да казне и брзо ухвате резултатски прикључак.

Успевала је српска екипа тек на моменте, поенима Гедраитиса и Боломбоја, да повећа предност на два поседа разлике.

Међутим, нападачке муке су се наставиле упркос Сферопулосовим изменама и тражења расположене петорке.

У финишу треће четвртине, Басконија је направила серију 13:2 и тако потпуно преокренула меч у своју корист.

Колико је звезда лоша била у трећој деоници, говори и податак да су гости били бољи са 26:10 у поменутом периоду.

Од Звездиног вођства које је износило 13 поена на тренутке, Басконија је новим тројкама Хауарда стигла до 11 поена предности.

Покушали су црвено-бели да импровизују и да се врате у меч и то су и успели.

На крилима Јага, Митровића и Гедраитиса, српски тим је успео да надокнади велики минус и смањи разлику на само један поен.

Није Звезда успела да ухвати дефанзивни скок након "поклона" Милера Мекинтајера са слободних бацања, па је тако чета Душка Ивановића успешно одбила и истрпела налете, те дошла до нове победе у Евролиги.

Битне шутеве за госте погађали су поменути Хауард и српски кошаркаш Вања Маринковић.

Звезду су поентерски предводили Јаго са 26 поена, Гедраитис је убацио 13, а новајлија Смарт 11 поена.

Апсолутни јунак у победничком тиму био је Хауард који је меч завршио са 32 поена, а одличан допринос имали су Маринковић са 18 и Монеке са 13 поена.

Црвена звезда остала је на девет победа, а остварила је 13. пораз.

Басконија је дошла до 12. победе у 22 одигране утакмице у елитном такмичењу ове сезоне.

• 18. јан 2024 • 20:53

20:53

Крај меча, Басконија долази до победе

Упркос томе што је Јаго погодио тројку у последњој секунди, Басконија је славила резултатом 91:90.

• 20:48

40' - Јаго полаже, поен предности за Басконију

Велику грешку направили су гости, који су изгубили лопту на преносу, па је Лазић проиграо Јага, а овај лако поентирао.

Басконија води 88:87 и има посед на 14 секунди до краја сусрета.

• 20:42

39' - Хауард вуче Басконију, Звезда у лошој позицији

Иако је пришла на поен заостатка, Звезда је дозволила Хауарду да постигне четири везана поена, чиме тим из Виторије стиже до предности од 88:83. До краја меча преостао је један минут.

• 20:38

38' - Гедраитис погађа битну тројку, Звезда смањује на поен заостатка

Изузетно битну тројку погодио је Рокас Гедраитис, чиме су црвено-бели смањили ратзлику на само један поен - 84:83.

Очекује нас права драма у завршници меча у Београду.

• 20:32

35' - Звезда иде на све или ништа

Јаго је поново у добром ритму, као и Звездина одбрана, па српски клуб успева да смањи разлику на 80:74.

До краја меча остало је још пет минута.

• 20:23

33' - Звезда губи "конце" меча, највећа предност Басконије

Наставља Хауард да погађа тројке, а Звезда на другој страни да промашује, па тако шпански тим стиче највећу предност на мечу, у износу од 11 поена - 74:63.

• 20:16

Крај треће четвртине: Црвена звезда - Басконија 62:69

Шпански тим добија трећу четвртину са 26:10, што довољно говори колико је лоша Звезда била у овом периоду.

Не само да је Басконија ухватила прикључак, већ је успела да потпуно преокрене меч и сада има потпуну контролу над истим.

• 20:04

25' - Нерешено је у Арени

Наставља Звезда да се мучи у нападу, а након изгубљене лопте Јага, Монеке је закуцао у контри и изједначио резултат на 54:54.

• 20:01

23' - Басконија у налету, Хауард смањује разлику на три поена

Звезда се мучи у нападу на старту другог полувремена, што Басконија зна да казни.

Две тројке Хауарда, доносе гостима прикључак и смањење разлике српског тима на само три поена - 52:49.

• 19:58

21' - Настављен је меч