Први меч на Мундијалу без голова - реми Данске и Туниса уз много узбуђења

Фудбалери Данске и Туниса одиграли су нерешено 0:0 у првом колу групе Д на Светском првенству у Катару.

После уводних минута у којем није било никаквих узбуђења, Тунис је први запретио.

Драгер је шутирао са дистанце, лопта је закачила Кристенсена, и завршила поред стативе.

Како је време одмицало, Тунис је постајао све храбрији, па је у 24. минуту успео да затресе мрежу Данске.

Џебали је изашао сам пред Шмајхела, рутински сместио лопту у мрежу, али је у зачетку акције био у недозвољеној позицији, па је гол поништен.

Исти играч је у завршници првог дела имао чист зицер, али је Шмајхел феноменално реаговао и сачувао мрежу.

Истина, да је Џебали погодио, вероватно би и овај гол био поништен због офсајда.

Борба се потпуно распламсала у наставку, а Данци су сада први дошли до (поништеног) гола.

Сков Олсен је сада затресао мрежу, али је и овај гол поништен због офсајда.

Данци су везали неколико добрих прилика, а најближи голу био је (и дословно) Корнелијус у 70. минуту меча.

Андреас Кристенсен је био највиши у скоку после корнера, послао је лопту пред гол, а Корнелијус је имао задатак само да је спроведе у мрежу са свега пола метра.

Ипак, нападач је једва закачио лопту главом, па је она завршила на стативи.

Драматично је било у самој завршници, пошто је судија размишљао да досуди пенал за Данску, али је, након гледања снимка, одмахнуо рукама.

Шанса Корнелијуса, испоставило се, била је најбоља прилика за промену резултата, па је меч завршен без голова – 0:0.