Звезда након продужетка срушила Албу у Берлину

Кошаркаши Црвене звезде савладали су након продужетка екипу Албе у Берлину са 88:84, у мечу деветог колу Евролиге.

Црвено-бели стижу до треће везане победе од како је на клупу српског тима сео Душко Ивановић, а друге везане у Евролиги.

Након АСВЕЛ-а у Београду, Звезда је савладала и Албу у Берлину.

Мало преко два сата и 15 минута трајао је обрачун немачке и српске екипе у "Мерцедес Бенз" арени у Берлину.

Читавим током меча, како регуларним делом, тако и у продужетку, гледала се неизвесна и егал кошарка, права резултатска клацкалица и до последњих тренутака се није могло наговестити ко ће однети победу.

Алба је у првој четвртини серијом 10:0, стекла пет поена предности.

Ипак, добра завршница те деонице донела је Звезди преокрет и минимално вођство - 21:20.

Почетком друге четвртине Звездина предност износила је пет поена, али се тада, као и у сваком периоду до краја меча, дешавало да када год једна екипа стигне до блаже предности, противник имао спреман одговор и резултатски се вратио у меч.

Није дозвољавала Звезда немачком тиму да се одлепи на осетнију разлику, нити је Алба то дозвољавала црвено-белима.

Пример тога одвио се у финишу треће четвртине, када је Алба у последња два минута ушла са девет поена предности.

Тим Душка Ивановића је успео да у преосталом времену покаже енергију и концентрацију на обе стране паркета, што је резултовало смањењем разлике на два поена на крају треће четвртине - 57:55.

У последњој деоници, обе екипе имале су своје шансе да преузму контролу и упишу победу.

Алба је била пред победом када је на три минута до краја сусрета имала седам поена предности, али је Звезда на крилима Вилдозе и Недовића успела да изједначи, потом и створи минималну предност.

Немања Недовић имао је прилику да у регуларном току меча донесе победу свом тиму, али је промашио флоутер у последњем нападу.

У додатних пет минута, виђено је исто што и у претходних 40.

Алба је продужетак отворила тројком, али се Звезда поново, по ко зна који пут, вратила.

Уследио је шоу Немање Недовића у самом финишу, пошто је са два полагања и украденом лоптом, српски плејмејкер донео Звезди контролу и конце меча у руке.

У пенал завршници се Алба није снашла, па је Звезда успела да прекине црни низ од седам узастопних пораза против ове немачке екипе.

Црвено-бели су уписали трећу победу у новој сезони Евролиге, другу везану.

Алба након уводна три тријумфа у елитном такмичењу, бележи и шести узастопни пораз.

22. нов 2022 • 22:12

Крај меча: Алба - Црвена звезда 84:88!

Црвено-бели бележе трећу победу у новој сезони Евролиге, пошто су у деветом колу након преокрета, продужетка и драматичне завршнице, савладали Албу у Берлину са 88:84.

4' продужетка - Црвено-бели пред победом

Немања Недовић је у два наврата поентирао на обручу, чиме је Звезди донео предност од 85:81.

Алба је потом изгубила лопту, па на 47 секунди до краја продужетка, српски тим има конце утакмице у својим рукама.

3' продужетка - Поново води Звезда

Алба је додатни период отворила тројком, али је Звезда успела да преокрене и поведе са 81:80.

Крај регуларног тока меча: Алба - Црвена звезда 75:75

Продужетак ће одредити победника овог меча, пошто Немања Недовић није успео да поентира у последњем нападу Звезде на мечу.

Након дефанзивног скока, Смит је покушао са више од три четвртине терена, али је био непрецизан.

40' - Црвено-бели имају напад за победу

Нерешено је (75:75), а Црвена звезда на осам секунди до краја има последњи напад у регуларном току меча.

Душко Ивановић је тражио тајм-аут, па да видимо шта је црногорски стручњак спремио за сам финиш.

39' - Преокрет Звезде за вођство 75:74

Тројка Вилдозе доноси поптуни преокрет и вођство Звезде. На минут до краја, српски тим води са 75:74. Очекује нас неизвесна завршница.

37' - Алба стиче осетнију разлику - 72:65

Изузетно лоша рола Џона Холанда на обе стране паркета, пошто је прво изгубио лопту у нападу, а онда дозволио тројку противнику на другој страни. Алба користи ту лошу секвенцу и стиче осетних седам поена разлике.

35' - Минимална предност Звезде 65:64

Поени Ивановића са полудистанце, доносе Звезди минималну предност након дужег времена.

Још увек се игра у серијама, а тренутно су црвено-бели у налету, што се одражава на резултат.

Крај треће четвртине: Алба - Црвена звезда 57:55

Успела је српска екипа потпуно да се врати у меч, иако је губила са девет поена на два минута до краја треће деонице.

Добре роле Вилдозе и Недовића примакле су црвено-беле на два поена заостатка након три четвртине.

25' - Алба стиче максималних +9

Поново Звезда улази у контра-ритам, олако прима поене на једној страни, док у нападу наилази на "празан ход". Алба све то користи и стиче највећу предност на мечу, у износу од осам поена - 52:43.

21' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

Полувреме: Алба - Црвена звезда 40:37

Након првих 20 минута кошарке, Алба води са три поена разлике.

Обе екипе су на моменат имале пет поена предности, игра се и гледа егал кошарка у Берлину и питање је који тим ће имати више бољих налета.

Смит и Сикма предводе стрелце Албе са по осам поена, док је Блат додао шест погодака.

Код Звезде седам поена има Вилдоза, по пет Бентил и Петрушев.

15' - Резултатска клацкалица - Звезда води 28:27

Имала је на моменте Црвена звезда пет поена предности, али утисак је да када год би једна екипа заиграла боље, друга би брзо одговорила.

Крај прве четвртине: Алба - Црвена звезда 19:20

Одлично су црвено-бели затворили прву четвртину, пошто су затегли одбрану и прилаз ка свом кошу, а онда дошли до нападачког ритма и лакших поена на другој страни.

Тројком Недовића у самом финишу прве деонице, Звезда стиже до предности 20:19.

4' - Серија Албе 10:0

Иако је Звезда боље отворила меч и постигла пет везаних поена, уследио је пад концентрације и лоше одлуке у одбрани српске екипе, што Алба користи и прави серију 10:0.

1' - Почео је меч

Након што су отклоњени проблеми са записничким столом, почео је сусрет у Берлину.

Стартна петорка Албе: Смит, Блат, Зусман, Сикма и Кумађе.

Стартна петорка Црвене звезде: Вилдоза, Лазић, Холанд, Бентил и Кузмић.

Меч ускоро почиње

Кошаркаши обе екипе врше последње припреме и загревање пред почетак сусрета...

Основне информације о мечу

Утакмица између Албе и Црвене звезде игра се у "Мерцедес Бенз" дворани у Берлину.

Судијску тројки чине Сретен Радовић, Емилио Перез и Томас Травицки.

Сусрет почиње од 20.00 часова.

Алба ван ритма

Тим из главног града Немачке налази се у великој резултатској кризи.

Наиме, након што су на почетку нове сезоне Евролиге уписали три везане победе, кошаркаши Албе су потом поражени чак пет пута заредом.

Звезда за наставак низа

Српски клуб је по доласку тренера Душка Ивановића уписао две победе на два меча.

Црвено-бели су у претходном колу Евролиге као домаћини надиграли АСВЕЛ са 71:67, те дошли до другог тријумфа у елитном европском такмичењу ове сезоне.

Након тога, Звезда је одиграла сјајан меч против Цибоне, коју је савладала са 92:53, што говори да су играчи расположени и да у доброј форми долазе на гостовање у Берлин.