Два гола Виљареала у судијској надокнади - Барселони измиче титула

Виљареал је као гост шокирао Барселону, однео победу 5:3 на "Можуику" и додатно отежао пут Ћавијевој екипи ка врху табеле шпанске Ла Лиге
Два гола Виљареала у судијској надокнади - Барселони измиче титулаGetty © Alex Caparros

Барселона и Виљареал одиграли су најбољи меч у досадашњем делу сезоне у Ла Лиги, а на крају је победа припала гостима, захваљујући головима дубоко у судијској надокнади времена.

Прво полувреме утакмице на "Монжуику" било је затишје пред буру - Морено је у 41. минуту донео предност "жутој подморници" и најавио ватромет у наставку.

Виљареал је удвостручио предност голом Мароканца Акомаха у 54. минуту, а онда је уследио први преокрет на утакмици.

Барса је од 60. до 71. минута постигла три поготка и дошла до предности - Гундоган, Педри и Баји (аутогол).

Ипак, уследио је шокантни финиш меча за домаће навијаче.

Прво је Гонзало Гедеш у 84. минуту изједначио на 3:3, да би Сорлот у деветом и Моралес у 11. минуту судијске надокнаде донели три бода гостима.

Виљареал је тек други пут у последњих 16 година савладао Барселону и осветио се Каталонцима за сличан пораз у првом делу шампионата - 3:4.

Барселона има 10 бодова мање од првопласираног Реала и далеко је од борбе за шампионску титулу.

Виљареал је тек 14. на табели са 23 освојена бода и тешко да ће доћи до борбе за неко од евротакмичења наредне сезоне.