Јаго је Звездин јунак, Партизан поново поражен у "вечитом" дербију

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Партизана са 88:86 у мечу 18. кола АБА лиге. Црвено-бели су до победе дошли поенима Бразилца Јага у самом финишу, а тријумфом су направили огроман корак ка првом месту на табели регионалног шампионата
Јаго је Звездин јунак, Партизан поново поражен у "вечитом" дербију© ABA liga/Dragana Stjepanović

Можда се у "Штарк арени" већим делом меча није гледала најлепша и најтечнија кошарка, али је дуел Црвене звезде и Партизана оправдао очекивања и био спектакуларан на свој начин.

Имала је Звезда предност током читавог меча, на моменте и 21 поен, али је морала да стрепи до краја сусрета.

Дерби препун занимљивих потеза, али и преокрета, решио је Јаго дос Сантос, поенима из тешке ситуације у последњим секундама сусрета.

Од првог минута се могло наговестити да ће се гледати рововска борба за сваку лопту и сваки посед и тако је и било.

Партизан је доста лоше ушао у меч, што је Звезда знала да казни.

Црно-бели у уводна два минута нису постигли кош, што је већим делом заслуга и црвено-белих, па је домаћин брзо стекао осетну предност од 9:0 и 13:2.

Тек на моменте је Партизан успевао да пронађе неки нападачки ритам, али је кључна разлика била у шуту за три поена.

Звезда је погађала са разних позиција, док је Партизан имао проблеме у овом сегменту до краја сусрета.

Почетком друге четвртине, тим Јаниса Сферопулоса је стекао највећу предност на мечу, у износу од чак 21 поена.

Друго полувреме је, потпуно очекивано, донело нестварну борбу за сваку лопту, летење играча по терену, жалбе на судијске одлуке и много тога сличног.

Партизан је знатно агресивније ушао у трећу деоницу и то је Обрадовићевом тиму брзо дало резултата.

Успели су црно-бели да смање разлику и "пришуњају" се ривалу, али оног тренутка када је поново почела да погађа са дистанце, Звезда је одбила тај налет и вратила разлику на 19 поена.

У последњој четвртини, "парни ваљак" је ишао на све или ништа.

Оно што нису радили током читавог меча, Партизан је успео у последњој четвртини.

Редом су Нанели, Пантер, Камински и Аврамовић погодили пет тројки, па је меч добио неочекивани обрт.

Звездина предност се истопила на само седам поена, што је натерало Сферопула на тајм-аут, а публику у "Штарк арени" на велику дозу бриге.

Ушло се у неизвесну завршницу, у којој је виђено апсолутно све. Ледеј је на два минута до краја зарадио другу техничку, самим тим и искључујућу грешку.

Слободним бацањима Пантера, а потом и са две тројке Аврамовића, Партизан је успео да приђе на само посед разлике, на три поена заостатка.

Само 30 секунди до краја меча је преостало, када је Звезда имала великих проблема у преносу лопте, након чега су је црвено-бели и изгубили веома битан посед.

Уследио је и лош фаул над Нанелијем, па су тако две велике грешке Звезде, омогућиле Партизану да добије шансу да потпуно изједначи меч.

Американац је био прецизан са линије за слободна бацања, чиме су црно-бели изједначили на 86:86.

Јунак утакмице је био нико други до Јаго дос Сантос. Омалени Бразилац погодио је "флоутер" на три секунде до краја и тако донео победу Звезди.

Нанели је у последњем нападу успео да убаци лопту у кош, али је то урадио након истека времена.

Ханга је са 15 поена био најбољи стрелац Звезде, поен мање имао је Боломбој, а јунак Јаго 13 поена.

Код Партизана истакли су се Нанели са 19 и Камински са 18 поена.

Звезда је дошла до 16. победе у 18 одиграних мечева у АБА лиги и тако направила крупан корак ка обезбеђивању прве позиције на табели регионалног такмичења.

Партизан је са скором 13:5 на другом месту на табели.

• 28. јан 2024 • 21:31

21:31

Крај меча, Јаго је погодио за победу Звезде

Поенима Јага дос Сантоса, на три секунде до краја меча, Звезда је стекла предност коју је потом успешно одбранила у последњем поседу.

Нанели је успео да убаци лопту у кош на другој страни, али је избацио лопту након истека времена.

• 21:28

40' - Нерешено је, Нанели је био миран

Звезда је правила јако лош фаул, чиме је Нанели имао три слободна бацања.

Американац је погодио сва три, па је тако изједначио на 86:86.

До краја меча је остало 11 секунди.

• 21:25

40' - Драма у завршници, гледаће се слободна бацања

Аврамовић је погодио тројку, којом је смањио разлику на само три поена.

Звезда је потом изгубила лопту, па на 20 секунди до краја, Партизан има прилику да дође до изједначења.

• 21:12

Поново прекид меча, Ледеј завршио меч

Аврамовић је изборио фаул у нападу, који је починио Боломбој.

Након судијског звиждука, Гедраитис је шутнуо лопту, а Ледеј ударио литванског кошаркаша.

Након што су судије гледале поновљени снимак, Ледеј и Гедраитис добили су по техничку грешку.

Американац из редова Партизана је тако завршио меч, пошто му је ово друга техничка.

• 21:05

37' - Једноцифрена предност Звезде

Наставља Звезда да губи лопту, а наставља Партизан да погађа тројке. Овога пута то је урадио Аврамовић, па Обрадовићев тим прилази на осам поена дефицита - 81:73.

• 21:03

35' - Пантер погађа, Партизан на "минус" 11

Црно-бели су боље ушли у последњу деоницу, што говори и резултат 14:9 у поменутом периоду.

Са чак четири тројке у последњој четвртини, Партизан је смањио разлику и предност Звезде на 11 поена - 81:70.

• 20:55

32' - Ханга наставља да погађа, Звезда поново убедљиво води

Веома је расположен мађарски кошаркаш, који новом тројком доноси Звезди предност од 19 поена - 75:56.

• 20:46

Крај треће четвртине: Црвена звезда - Партизан 72:56

Фестивал закуцавања Џоела Боломбоја у финишу треће деонице, Звезди доносе битне поене, па црвено-бели воде 72:56.

Игра се у невероватном ритму у "Штарк арени" и гледа се рововоска борба за сваку лопту.

Очекује нас узбудљивих 10 минута у последњој деоници.

• 20:41

29' - Звезда погађа тројке, враћа разлику на 17

Изузетно битне шутеве за три поена погодили су прво Гедраитис, а потом и Недовић у два везана напада.

Између два поседа је Боломбој украо лопту, па Звезда враћа разлику на 17 поена - 66:49.

• 20:40

28' - Партизан у налету, смањио разлику на 10 поена

Мало лепе кошарке може се видети у "Штарк арени" вечерас, али Партизанова агресивност помогла је црно-белима да ухвате прикључак и смање разлику са 21, на 10 поена колико износи у финишу треће деонице.