Црвено-бели су уписали 15. пораз у Евролиги ове сезоне у мечу у ком је шпански тим контролисао дешавања током читавог сусрета
Звезда није могла да се носи с Барсом - Недовић погађао, али Каталонци без муке до победе© Bane T. Stojanovic/ATAImages

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да упишу и другу победу у Евролиги ове седмице, пошто их је у Београду поразила екипа барселоне 76:85.

Шпански тим је доминирао у највећем делу меча и чини се без превише проблема успео да савлада српског шампиона.

Звезда је тако уписала 15. пораз у сезони, а није им помогао ни 21 поен Немање Недовића. Барселона је пресудну предност стекла у другој четвртини коју је добила резултатом 27:15.

Од тада је готово све време држала Звезду на двоцифреном заостатку, који је тек у финишу успео да буде смањен на 71:79, када је Џавонте Смарт погодио важну тројку.

Ипак, није Барселона дозволила никакву тензију у последњих минут и по, па суна крају славили са девет поена разлике.

Уз Недовића, најбољи у Звезди су били Јаго дос Сантос са 13 и Џоел Боломбој са 12 поена. За Барселону је најбољи био Дарио Бризуела са 20 поена, док је 16 убацио Јан Весели.

Барселона је сада на другом месту са скором 17-8, док је Звезда све даље од плеј-ина, на 12. месту са учинком 10-15.

• 2. феб 2024 • 21:55

21:55

Крај меча - победа Барселоне 85:76

Црвена звезда није успела да стигне до нове победе у Евролиги, пошто је Барселона и други пут ове сезоне била боља од црвено-белих.

На крају је ово 15. пораз ове сезоне за српски тим, док је Барселона вечерас показала зашто је на другом месту на табели - одиграли су таман колико им је било довољно да тријумфују.

• 21:51

38' - Звезда има девет поена заостатка

Смарт је погодио у транзицији за "минус девет" Звезде на тачно два минута до краја меча, за 68:77.

• 21:42

34' - Бризуела шестом тројком за 60:73

Звезда је успела да и 17 поена разлике спусти на 10, сада је 60:70, после поена Јага и Гилеспија, међутим, Бризуела игра практично меч живота и погађа нову тројку.

Убацио је 20 поена, шест тројки, невероватна његова партија.

• 21:29

Крај треће четвртине - 51:64

Ова деоница на крају изједначена 19:19, а Барселона је у више наврата ишла и до 15 поена предности. Ипак, осам важних поена Недовића нису дозволили да то оде и на већи заостатак Звезде.

Он је уједно и најбољи поентер Звезде, са 16 поена, али и даље је ово велика предност Барселоне.

• 21:16

25' - Барселона стигла до 40:58

Одржава Барселона предност у наставку. Боломбој је отворио трећу четвртину поенима, али онда по четири поена постижу Џабари Паркер и Никола Калинић.

Уследила је потом и пета тројка Бризуеле, па је после пет минута у другом полувремену чак 18 разлике за Каталонце.

• 20:49

Крај друге четвртине - Барселона води 45:32

Прва четвртина је Барси припала 18:17, а ова друга резултатом 27:15.

Бризуела је најбољи са 14 поена и четири убачене тројке, све три у овој другој четвртини. Уз то, и Весели је на 10 поена.

Звезда се мучила више и у одбрани, док у нападу велики део посла одрађује 10 убачених слободних бацања из исто толико покушаја. Тоби и Недовић су убацили по седам поена, а Боломбој шест.

• 20:33

Нови тајм-аут - 26:33

Тројка Тобија негирана је трећом тројком Бризуеле који је на 11 поена, а потом поени Тобија и Јага претходе тајм-ауту.

На половини друге деонице, Звезда има седам поена заостатка.

• 20:27

Брз старт Барселоне - 19:27

Серија Барселоне 6:0 на почетку друге четвртине, коју потом успева да прекине Мајк Тоби.

Ипак, Бризуела убацује тројку за 27:19 за одличан почетак гостију у другој деоници у прва два минута.

• 20:22

Крај прве четвртине - 17:18

На 10 секунди пре краја, Немања Недовић погађа прву тројку за Звезду на овом мечу. је Било седам разлике за Барсу, али је сада то само један поен разлике, после добре реакције црвено-белих на тајм-аут Јаниса Сферопулоса.