"Лудница" у Премијер лиги, 26 голова на пет мечева

Изузетно занимљиво је 23. коло Премијер лиге, што говоре и резултати утакмица у енглеском првенству. Меч кола одиграли су Њукасл и Лутон, који су ремизирали 4:4
"Лудница" у Премијер лиги, 26 голова на пет мечеваGetty © George Wood

Субота је донела праву голгетерску "лудницу" у енглеском шампионату.

Виђено је чак 25 голова на пет утакмица, што довољно говори о томе колико је било занимљиво и узбудљиво на острву.

Евертон и Тотенхем ремизирали су 2:2, колико је било и у утакмици Барнлија и Фулама.

Брајтон је са 4:1 савладао Кристал Палас, док је Астон Вила са 5:0 у гостима декласирала Шефилд.

Меч дана је одигран на "Сент Џејмс парку" у Њукаслу, где је домаћа екипа ремизирала са Лутоном, у спектакуларној утакмици која је завршена резултатом 4:4.

Лудо је било од самог старта, пошто је Лонгстаф у седмом минуту донео предност домаћин, да би Лутон изједначио у 21. преко Ошоа.

Само два минута касније, нови гол Лонгстафа за нову предност Њукасла, али су гости поново изједначили.

Било је то у 40. минуту, када је стрелац био Баркли.

У размаку од само три минута (од 59. до 62.) Лутон је постигао два гола и повео са убедљивих 2:4.

Стрелци су били Морис и Адебајо.

Ипак, Њукасл се ни тада није предавао, већ је успео да постигне два гола и дође до изједначења.

У 67. минуту је Трипије смањио предност ривала, да би шест минута касније, Барнс поставио коначних 4:4.