Није крај док Симеоне не каже - Атлетико "саплео" ривала у надокнади

Мадридски дерби завршен без победника - 1:1
Није крај док Симеоне не каже - Атлетико "саплео" ривала у надокнадиGetty © Angel Martinez

Мало је фалило да мадридски Реал упише још један тријумф у низу,којим би увећао разлику над другопласираном Ђироном.

Али, игра се док Дијего Симеоне не каже да је крај.

Голом у последњим секундама, Атлетико је спречио омраженог ривала да дође до бодова који би га приближили новој титули.

На загревању пред дерби, Карло Анчелоти је морао да мења тим, пошто се Винисијус пожалио на повреду.

Уместо најављеног Бразилца, на терену се нашао Брахим Дијаз, који је, умало решио питање победника.

Играо се 20. минут, када је Дијаз затресао мрежу и донео Реалу предност.

Атлетико је убрзо могао до изједначења, али је ударац Стефана Савића, након корнера, завшио поред гола.

Савић је успео да затресе мрежу у 48. минуту, али је његов гол поништен у ВАР соби.

Када су сви помислили да је Реал уписао нову победу, Атлетико је дошао до изједначења!

У трећем минуту судијске надокнаде, Маркос Љоренте је затресао мрежу и донео Атлетику бод.

Реал је први на табели са 58 бодова, док је Атлетико четврти са 48.

У осталим данашњим мечевима, Бетис и Хетафе су одиграли 1:1, Селта је у гостима убедљиво победила Осасуну - 3:0, док су Виљареал и Кадиз одиграли без голова.