Кошаркашице поразом започеле квалификације за Олимпијске игре

Женска кошаркашка репрезентација Србије, поражена је од селекције Немачке резултатом 73:66, у утакмици првог кола групне фазе квалификација за Олимпијске игре

Најефикаснија у победничком тиму била је Сату Сабали са 18 поена, девет скокова и пет асистенција, док је Њара Сабали додала 14 поена, 17 скокова и четири асистенције.

У тиму Србије истакла се Анђела Дугалић са 13 поена и четири скока.

Немачка је у првом полувремену играла боље у нападу, због чега је у једном тренутку имала "плус" 15 на семафору.

У трећој деоници Србија је агресивније заиграла одбрану, из чега је проистекао бржи напад у транзицији.

Деловало је да су се српске кошаркашице вратиле у меч али у последњој деоници нису имале снаге за потпуни преокрет и поред вођства од два поена четири минута пре краја.

У недељу Србија ће одиграти меч другог кола против Бразила, док ће у другој утакмици дана снаге одмерити Немачка и Аустралија.