Сити с три гола покорио Копенхаген, Реал сломио Лајпциг "слаломом" Дијаза

Првак Европе је очекивано био сигуран у Данској, док је најтрофејнији европски клуб минималним резултатом славио у Немачкој

Фудбалери Манчестер ситија победили су вечерас на гостовању екипу Копенхагена са 3:1 (2:1) у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

Голове за енглески клуб постигли су Кевин де Брујне у 10. минуту, Бернардо Силва у 46. минуту и Фил Фоден у 92. минуту, док је са домаћи тим прецизан био Магнус Матсон у 34. минуту.

Манчестер сити је на овом мечу имао посед лопте 74 одсто, уз 10 шутева на гол данске екипе.

Фудбалери Реала такође су славили на гостовању против екипе Лајпцига резултатом 1:0 (0:0).

Једини гол на сусрету постигао је Брахим Диjаз у 48. минуту. Меч је обележила интервенција ВАР система у другом минуту, када је поништен гол Бењамина Шешка.

Реванш мечеви осмине финала су на програму 6. марта у Манчестеру и Мадриду.

13. феб 2024 • 22:53

Крај - победе Ситија и Реала

Реал Мадрид је савладао Лајпциг у Немачкој 1:0 голом Брахима Дијаза после сјајног продора.

За то време, Манчестер сити је победио Копенхаген 3:1 у Данској и сада су јако близу пласмана у четвртфинале.

90+2' - Гол, 3:1 за Манчестер сити!

Замало да Копенхаген издржи и изгуби само голом разлике, али Фил Фоден је сјајну партију крунисао поготком у надокнади времена. Нова асистенција Де Брујнеа!

72' - Статива за Реал у Лајпцигу!

Винисијус је био у шанси! Брахим Дијаз је повукао контру, проиграо Бразилца, а овај варком тела се решава Клостермана, а онда спољним делом копачке погађа стативу.

Био би то страшан гол звезде Реала...

60' - Мирније у наставку

Нарочито у Копенхагену - нема голова у ових 15 минута. Важна промена у данском тиму је улазак високог нападача Андреаса Корнелијуса уместо "лажне деветке" Виктора Клесона.

48' - Гол, Реал Мадрид води 1:0

Погодак у Лајпцигу, гости стижу до предности преко Брахима Дијаза!

Реал је коначно успео да поведе и то после прво маестралног продора, а онда и мајсторског ударца Дијаза!

Крај првог полувремена!

Сити води у Копенхагену 2:1 у врло узбудљивој утакмици са три поготка и још доста шанси, нарочито за првака Европе.

За то време, 0:0 је на мечу Лајпцига и Реала, где је домаћем тиму на старту поништен споран погодак.

45+1' - Сити поново води, 1:2!

Манчестер сити поново стиже до вођства у Копенхагену и то преко Бернарда Силве.

Мало среће за "грађане" у овој ситуацији, а домаћа екипа није успела да сачува нерешен резултат до одласка на паузу.

Гол Копенхагена за изједначење

34' - Шок у Данској, Копенхаген стиже до 1:1!

Невероватно, али Копенхаген је изједначио против Манчестер ситија иако готово да нису прелазили на половину ривала.

Едерсон је погрешио и послао лопту Елјунусију, његов ударац је био блокиран, али Магнус Матсон на свом дебију из одбитка сјајно тресе мрежу првака Европе!

21' - Принудна измена у Ситију

Џек Грилиш због повреде не може да настави меч, па је на терену Жереми Доку.

Лајпцигу поништен гол против Реала!

Постигао је Бењамин Шешко гол против "краљевског клуба", али је помоћни судија сигнализирао офсајд. Разлог је тај што је Хенрихс ометао голмана Луњина, јер се он налазио у офсајду у тренутку када је Шешко шутирао.

11' - Гол, Манчестер сити води 1:0 у Копенхагену!

Кевин де Брујне матира Грабару одличним ударцем искоса са десне стране, када је побегао после додавања Фодена.

Није успео Копенхаген дуже да издржи да не прими гол.

7' - Сити опет у шанси у Копенхагену

Страшна шанса за Манчестер сити. Рубен Дијаш је главом шутирао одлично на центаршут Де Брујнеа, Камил Грабара је одлично реаговао, а одбитак са само метар од гола Аке успева да пошаље преко гола.

3' - Прва шанса за Сити

Центаршут Акеа са леве стране иде до Кевина де Брујнеа на око седам метара од гола, а ударац главом одлази поред гола.