Самоуништење Бајерна у Риму, Мбапе водио "свеце" до победе

Фудбалери Лација савладали су Бајерн са 1:0 у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона, док је ПСЖ био бољи од Реал Сосиједада са 2:0

Бајерн је у Риму мислио да има све у својим рукама. Истини за вољу, то је био случај све до 67. минута.

Нападао је Бајерн, ређао прилике, али су се момци Томаса Тухела поштено испромашивали.

А онда, као и увек, дође казна.

Само што сада казна није дошла директно од фудбалера Лација, пошто им је у томе добрано помогао Дајо Упамекано.

Дефанзивац Бајерна је језиво стартовао на Исаксена, скривио пенал и добио црвени картон.

Једино због чега Француз може да буде срећан јесте то што је Исаксен остао у игри, са читавим ногама.

Ћиро Имобиле је искористио пенал и донео Римљанима велику победу.

Пари Сен Жермен је дуго ломио противника у Паризу, а када је то учинио, дошао је до рутинске победе.

Килијан Мбапе је донео предност „свецима“ у 58. минуту.

Дембеле је извео корнер, Маркињос главом пребацио лопту на другу стативу, а нападач је само спровео у мрежу.

Играо се 71. минут када је ПСЖ дошао до другог гола, а стрелац је био Бредли Баркола.

Реванш мечеви су на програму за две седмице.

14. феб 2024 • 22:52

Крај

Лацио - Бајерн 1:0
ПСЖ - Реал Сосиједад 2:0

71' ГОЛ! ПСЖ води 2:0

Соло продор Бредлија Барколе, а млади нападач сјајно гађа за 2:0.

69' ГОЛ! Лацио води!

Имобиле је неумољив са "беле тачке", Лацио води против Бајерна.

67' Пенал за Лацио, Бајерн са играчем мање!

Упамекано је неспретно и језиво реаговао, срећом Исаксен није повређен.

Француз је добио директан црвени картон.

Лацио има прилику да изједначи са пенала.

58' ГОЛ! ПСЖ води!

Дуго се чекало на гол на вечерашњим мечевима, а први је постигао Пари Сен Жермен.

Килијан Мбапе се опоравио за меч са Сосиједадом, а онда је и затресао мрежу и донео предност "свецима".

Дембеле је извео корнер, Маркињос пребацио главом лопту на другу стативу, а Мбапе је сместио у мрежу.

Настављени су мечеви

Лацио одолева нападима Бајерна, а нема голова ни у Паризу.

Полувреме

Нема голова у Риму и Паризу.

40' Мусијала је пропустио најбољу шансу на мечу

Сјајан напад Бајерна, Мусијала је био у идеалној позицији, али је шутирао преко пречке.

32' Сане умало да погоди!

Бајерн је одиграо комбинацију из слободног ударца, Сане је добро шутирао, али милиметар поред гола.

22' Одличан ударац Луиса Алберта

Шпанац је снажно шутирао са дистанце, тик уз стативу.

2' Прва претња Бајерна

Добар напад Бавараца, Кимих је шутирао са ивице казненог простора, али поред гола.