Барса из поновљеног пенала у 98. минуту до победе у Вигу

Фудбалери Барселоне савладали су на гостовању у Вигу, екипу Селте са 2:1 у мечу 25. кола Ла Лиге
Барса из поновљеног пенала у 98. минуту до победе у ВигуGetty © Quality Sport Images

Права шпанска серија одиграна је на "Балаидосу" у Вигу у дуелу домаће Селте и гостију из Барселоне.

Још једном се показало да се каталонски клуб налази у кризи и да не игра ни приближно онако како је то радио прошле сезоне, када је освојио титулу.

Уз доста муке и захваљујући голу из пенала (и то поновљеног) у 98. минуту, Барса је стигла до тријумфа.

Јунак победе био је Пољак Роберт Левандовски.

Имао је Ћавијев тим знатно већи посед и конкретније нападе, али је тешко проналазио рупе у одбрани домаћег тима.

Таман кад се мислило да ће се на полувреме отићи резултатом 0:0, уследила је магија Левандовског.

Млади Јамал је у 45. минуту проиграо свог нападача, а овај из два контакта са лоптом постигао гол.

Прво се ослободио чувара, а потом и сјајним ударцем затресао мрежу Селте.

Ипак, није се домаћи тим предавао, већ је у другом минуту наставка меча, стигао до изједначења.

Мингеза је пробио против свог бившег клуба и асистирао свом нападачу, а искусни Аспас (уз помоћ блока) матира Тер Штегена.

Упркос бројним узбуђењима пред оба гола, дуго је на семафору стајало 1:1, да би победник био одлучен у осмом минуту надоканде.

Јамал је кренуо на лопту, а веома неопрезан био је Тапиа, који га је шутнуо и оборио у свом шеснаестерцу.

Судија Пулидо је показао на белу тачку, а шут Левандовског са пенала, одбранио је голман Гуаита.

Ипак, ВАР соба сугерисала је главном судији да је голман Селте напустио гол линију, па је пенал био поновљен.

Левандовски је из другог пута био прецизан, па је тако донео "Блауграни" победу.

Барселона је тако дошла до 54. бода и трећег места на табели. Каталонски тим тако има два бода мање од Ђироне, а седам мање од Реал Мадрида.

Селта је остала на 20 бодова и тек 17. месту на табели.