Наполи успео да избегне пораз од Барсе, Порто у 94. минуту до победе над Арсеналом

Фудбалери Наполија и Барселоне одиграли су нерешено 1:1 (0:0), док је Порто савладао Арсенал са 1:0 (0:0), у мечевима осмине финала Лиге шампиона

Веома узбудљиво било је на сусретима у Напуљу и Порту, а остварени су и занимљиви и не превише очекивани резултати.

Стадион "Дијего Армандо Марадона" био је домаћин дуела Наполија и Барселоне, тимова за које је легендарни Аргентинац и наступао.

Иако је Барселона била боља већи део меча, остварила већи број удараца ка голу ривала и прилика за погодак, није из Италије однела победу.

Прво полувреме завршено је без голова, а каталонски тим први је стигао до предности у другом.

Левандовски је крунисао одличан напад Барсе и сјајну асистенцију Педрија.

Било је то у 61. минуту, али "Блауграна" није успела да повећа предност, па је уследила казна.

Једини шут Наполија у оквир гола Барсе, резултовао је поготком.

Осимен се одлично заградио и надмудрио Мартинеза и потом прецизно шутирао и постигао гол за коначних Наполи - Барселона 1:1.

Што се тиче меча у Португалији, Порто је направио велико изненађење, пошто је савладао Арсенал.

Не само да је домаћин успео да дође до тријумфа у првом мечу осмине финала, већ је битна и чињеница да је тим тренера Консисаа, надиграо "тобџије".

Томе сведочи и податак да је Арсенал одиграо први меч ове сезоне, у којем није упутио шут у оквир гола ривала.

Није било превише прилика на обе стране, већ тек по која шанса, те се помислило да би меч могао бити завршен нерешеним резултатом и без постигнутих голова.

Да се то не деси, постарао се Галено, постигавши маестралан погодак у четвртом минуту надокнаде.

Бразилац је перфектно шутирао са ивице шеснаестерца и матирао голмана гостију.

Порто ће тако у реванш у Лондон, понети победу минималним резултатом.

21. феб 2024 • 22:54

Завршени су мечеви - победа Порта, реми Наполија и Барселоне

Завршене су утакмице у Наполију и Порту:

Наполи - Барселона 1:1 (Осимен 76, Левандовски 61.)
Порто - Арсенал 1:0 (Галено 94.)

90 +4' - Порто долази до гола и победе!

Спектакуларан погодак постигао је Галено, који је на перфектан начин матирао Рају са ивице шеснаестерца.

Порто у 94. минуту долази до предности, а по свему судећи и победе.

76' - ГОЛ! Осимен доноси изједначење Наполију

Заградио се нападач италијанске екипе у противничком шеснаестерцу, "отресао" Мартинеза и потом матирао голмана Барселоне.

Наполи је изједначио на 1:1 у 76. минуту.

61' - ГОЛ! Барселона води у Напуљу, Левандовски је стрелац

Сјајно су фудбалери Барселоне разменили велики број додавања на противничкој половини, а кључан пас био је онај Педријев за Левандовског.

Пољски нападач се наместио и веома прецизно шутирао, па каталонски клуб води у Напуљу са 1:0.

55' - Опасни напади Барселоне, остаје 0:0

У три ситуације могла је Барселона озбиљно да запрети по гол Наполија.

Ипак, један ударац Гундогана одбранио је Мерет, док су у друге две ситуације лоше реаговали управо немачки везиста и једном Левандовски.

Полувреме

Нема голова у првих 45 минута.

24' Мерет чува мрежу

Најбољу шансу на мечу је пропустио Роберт Левандовски.

Потом је одлично шутирао Гундоган.

Оба пута је сјајно реаговао Алекс Мерет и сачувао гол.

9' Прети Барса

Јамал прети, али се резултат не мења.

1' Почели су мечеви

Игра се у Напуљу и Порту.

Наполи - Барселона, састави тимова:

Наполи: Мерет, Ди Лоренцо, Рахмани, Жезус, Оливеира, Замбо-Ангиса, Лоботка, Кајусте, Политано, Кваратскелија, Осимен.

Барселона: Тер Штеген, Кунде, Араухо, Мартинез, Кансело, Де Јонг, Кристијансен, Гундоган, Јамал, Педри, Левандовски.

Порто - Арсенал, састави тимова:

Порто: Коста, Жоао Марио, Отавио, Пепе, Вендел, Нико, Варела, Консеисао, Пепе, Галено, Еванилсон.

Арсенал: Раја, Вајт, Салиба, Габријел, Кивиор, Едегард, Рајс, Хаверц, Сака, Мартинели, Тросар.

Арсенал у налету, може ли Порто да се одбрани

Фудбалери Порта дочекују на свом терену захукталу екипу Арсенала, која у последње време бележи убедљиве тријумфе у Премијер лиги.

"Тобџије" се тренутно налазе на трећем месту на табели Премијер лиге са два бода мање од првопласираног Ливерпула, док је Порто је тренутно трећи на табели португалског првенства са 48 бодова из 22 меча.

Порто и Арсенал су одиграли шест дуела у Лиги шампиона - "тобџије" су победиле на три утакмице, Порто на две, док је један меч завршен без победника.

Наполи у кризи, Барса не блиста

Kлуб из Напуља је прошле сезоне освојио титулу у Серији А, међутим, ове сезоне бележи лоше резултате и налази се тек на деветом месту на табели Серије А са 36 бодова из 24 утакмице.

Наполитанци су пре два дана сменили тренера Валтера Мацарија, а његово место преузео је Франческо Kалцона, који ће на клупи клуба из Напуља дебитовати против Барсе.

Тренер Барселоне Ћави Ернандес на овом мечу неће моћи да рачуна на повређене Гавија, Ферана Тореса, Маркоса Алонса и Алехандра Балдеа, док се у тим враћају Жоао Феликс и Серхи Роберто.