"Грађани" одрадили посао, Реал се провукао против Лајпцига

Фудбалери Манчестер ситија и Реал Мадрида играће у четвртини финала Лиге шампиона

Манчестер сити није имао тежак посао, пошто је и у реваншу победио Копенхаген, овај пут са 3:1

Сити је постигао два гола у првих десет минута игре - прво је Аканџи затресао мрежу на асистенцију Хулијана Алвареза, а затим се и Аргентинац уписао у стрелце.

Копенхаген је успео да смањи, преко Елјунусија у 29. минуту, али је Ерлинг Холанд постигао гол у надокнади првог дела игре.

У Мадриду је било много занимљивије.

Реал је бранио 1:0 против Лајпцига, а добар део првог полувремена се бранио на свом терену.

Лајпциг је неколико добрих прилика направио, али Опенда није успео да постигне гол.

Реал је имао и много среће у 54. минуту, када је Винисијус оборио Орбана, а затим га ударио после кошкања.

Бразилац је добио само жути картон, а онда је у 65. минуту донео предност домаћем тиму.

Ипак, радост домаћих није била дугог века, пошто је само три минута касније изједначио Вили Орбан.

Лајпциг је у самој завршници био врло близу подвига, када је Дани Олмо погодио пречку.

6. мар 2024 • 22:53

Готово је и у Манчестеру

Манчестер сити - Копенхаген 3:1.

Крај у Мадриду

Реал је у четвртфиналу.

91' Пречка!

Дани Олмо је интелигентно шутирао, али је погодио пречку.

68' ГОЛ! Какав одговор Лајпцига!

Само три минута је трајала предност Реала, Вили Орбан је главом донео изједначење.

65' ГОЛ! Реал води!

Коначно добар напад Реала, Винисијус сам пред голом и смешта лопту у мрежу.

63' Добар покушај Родрига

Поново брани голман гостију.

60' Диван ударац Кроса, брани Гулачи

Прелепо је шутирао Крос са двадесетак метара, али је Гулачи одбранио.

53' Колико среће има Реал што је остао са свим играчима на терену

Винисијус је оборио Орбана, а потом га је и ударио.

Бразилац је добио само жути картон.

Настављени су мечеви

У Манчестеру је практично све завршено, али ће у Мадриду бити занимљиво до самог краја.

Полувреме

Реал - Лајпциг 0:0

45+3' ГОЛ! Још једном Манчестер сити

Сада је стрелац Ерлинг Холанд, који је искористио асистенцију Родрија.

42' Симонс је покушао

Брани голман Реала добар ударац Ћавија Симонса.

29' ГОЛ! Храбри Копенхаген је смањио у Манчестеру

Оскарсон је асистент, а гол за госте је постигао Елјунуси.

16' Лајпциг све опаснији

Још један брз напад гостију, поново је Опенда шутирао, сада је био ближи, али опет недовољно прецизан.

13' Опасан напад Лајпцига

Опенда је био у доброј позицији, али је ужасно шутирао са ивице казненог простора.

9' ГОЛ! Поново Сити

Сада је Алварез затресао мрежу, уз помоћ лоше реакције Камила Грабаре.

9' Шешко је себичан, остаје 0:0

Шешко је био сам пред голом (додуше, највероватније би био офсајд), али је шутирао право у голмана, уместо да дода саиграчима који су били на другој стативи.

5' ГОЛ! Сити већ води

Мануел Аканџи је донео Манчестер ситију предност против Копеннхагена, већ после пет минута игре.

Алварез је убацио изз коррнеа, Аканџи је сместио лопту у гол.

1' Почели су мечеви

Игра се у Манчестеру и Мадриду.

Сити - Копенхаген, састави тимова:

Манчестер сити: Едерсон, Аканџи, Дијас, Гвардиол, Родри, Нуњес, Ковачић, Алварез, Боб, Луис, Холанд.

Копенхаген: Грабара, Анкерсен, Јелерт, Вавро, Мекена, Дикс, Клем, Оскарсон, Фрохолт, Елјунуси, Ашури.

Реал - Лајпциг, састави тимова:

Реал: Луњин, Карвахал, Фернандез, Ридигер, Менди, Чуамени, Камавинга, Крос, Валверде, Белингем, Винисијус.

Лајпциг: Гулаши, Раум, Орбан, Хенрихс, Шлагер, Лукеба, Хајдара, Олмо, Симонс, Опенда, Шешко.

Реал опрезан против Лајпцига

Шпански гигант се поприлично "провукао" у првом мечу са Лајпцигом у Немачкој и успео да слави са 1:0.

Сигурно је да ће много лакши посао имати на свом стадиону, али упркос томе, из Реала поручују да морају бити максимално обазриви и фокусирани у реваншу.

Тим из престонице Шпаније у последњих девет мечева не зна за пораз, али је у тих девет сусрета уписао три ремија, из шест победа.

Лајпциг је одиграо три сусрета након првог меча са Реалом и немачки тим је у веома солидној форми.

Савладали су Менхенгладбах са 2:0, потом били поражени са 2:1 од Бајерн Минхена, да би пред меч са Реалом, успели да упишу убедљиву победу против Бохума од 4:1.

Сити одрађује посао

Сити је из Копнехагена у Енглеску понео предност од два гола.

Тим Пепа Гвардиоле славио је након преокрета са 3:1, па поприлично комфорно може ући у реванш на "Етихаду".

"Грађани" су у одличној форми, пошто су непоражени у 19 узастопних утакмица у свим такмичењима.

Тим из Манчестера је у поменутом периоду уписао 17 победа и два ремија и очекује се да настави са одличном игром и резултатом и у мечу са данским тимом.

Копенхаген је у контра-ритму, пошто су уписали пораз у дербију домаћег првенства.

Бољи од њих био је Мидтјиланд, који се налази на лидерском месту на табели. Такође, Копенхаген је од првог меча са Ситијем, одиграо тек две утакмице, док је енглески тим у истом периоду одиграо пет сусрета.