Атлетико избацио Интер након пенала, Дортмунд бољи од ПСВ-а

Екипа Борусије из Дортмунда, елиминисала је ПСВ и пласирала се у четвртфинале Лиге шампиона. Атлетико Мадрид је након бољег извођења пенала, избацио прошлогодишњег финалисту, екипу Интера

Имао је Интер све у својим рукама, тачније ногама, али је дозволио Атлетику преокрет.

Италијански тим је у Мадрид стигао са предношћу од једног гола из првог меча.

"Јорганџије" су биле приморане да играју отвореније, што је Интер искористио и први стигао до вођства.

Димарко је у 33. минуту погодио за госте из Милана, али је само два минута касније стигао одговор од домаћина.

Гризман је погодио за 1:1 и дао наду свом тиму за преокрет.

Дуго је на семафору стајао тај резултат, све до 87. минута, када је Симеонеов тим постигао нови гол.

Депај је погодио за 2:1, чиме је Атлетико надоместио заостатак из прве утакмице.

Отишао је меч у продужетке, у којима се резултат није мењао, па је победника овог двомеча, одлучила пенал серија.

Тамо је Интер шутирао веома лоше, пошто су прво промашили Санчез у другој, а потом и Класен у трећој серији.

Велики притисак био је на Лаутару, који је у петој серији шутирао преко гола, па је Атлетико уписао победу и пласман у четвртфинале.

Прецизни за тим из Мадрида, били су Депај, Рикелме и Кореа.

У четвртфиналу је и Борусија Дортмунд, која је елиминисала ПСВ.

Немачки тим је славио као домаћин са 2:0, што укупним резултатом 3:1, означава крај за Холанђане.

13. мар 2024 • 23:43

Атлетико иде у четвртфинале, Интер елиминисан!

Лаутаро Мартинез је пребацио гол, па је Атлетико славио у пенал серији са 3:2.

Четврта серија: Атлетико - Интер 3:2

Аћерби и Кореа су били прецизни, па ће Атлетико у наредној серији имати шансу да заврши овај двомеч.

Трећа серија: Атлетико води 2:1

Прво је Облак одбранио пенал Класену, а потом је Рикелме био прецизан, па Атлетико води 2:1 након три серије пенала.

Друга серија: Остаје 1:1, обе екипе промашиле пенал

Нису постигли гол Санчез на једној, а Саул на другој страни. Остаје 1:1.

Прва серија: Сигурни Чалханоглу и Депај

Одлично су пенале извели турски и холандски фудбалер. Резултат након прве серије пенала је 1:1.

Пенали у Мадриду!

Ни након другог продужетка, Атлетико и Интер нису могли да одлуче победника двомеча.

Пенали ће се шутирати у Мадриду.

Крај првог продужетка, резултат се није мењао

Још увек је нерешено у укупном резултату у мечу Атлетика и Интера.

На реду је других 15 минута продужетка.

90+5' ГОЛ! Дортмунд је обезбедио пролаз

Марко Ројс, херој Дортмунда, ставља тачку на меч са ПСВ-ом.

Продужеци у Мадриду!

Играће се још ове вечери у главном граду Шпаније.

90+3' Какву прилику није искористио Атлетико!

Имао је Атлетико прилику да обезбеди пролаз, Гризман је одложио лопту на неких десет метара од гола, али је Рикелме шутирао преко гола.

87' ГОЛ! Атлетико води!

Није успео пре два минута, али сада јесте.

Мемфис Депај је прихватио лопту у казненом простору, окренуо се и сместио је у мрежу.

85' Статива!

Дуго је покушавао Атлетико пред голом Интера, на одбијену лопту је натрчао Мемфис Депај и закуцао је у стативу.

81' Нова шанса за Интер

Лаутаро је повукао контру, "избацио" Барелу пред гол, али је овај шутирао право у Облака.

77' Поништен гол!

Фулкруг је затресао мрежу у Дортмунду, али је гол поништен због офсајда.

76' Тирам је имао шансу да стави тачку!

Тирам се нашао очи у очи са Облаком, али је шутирао тик изнад пречке!

Огромну шансу је пропустио Француз.

72' Симеоне појачава напад, Инзаги одбрану

Кореа и Рикелме улазе у игру за Атлетико, а Симоне Инзаги одговара свежим играчима у одбрани - улазе Ачерби и Дармијан.

52' Велика прилика за Атлетико!

Гризман је био у сјајној прилици, али није идеално шутирао, па је Јан Зомер одбранио ударац Француза.

46' Настављени су мечеви

Чека се расплет у Мадриду и Дортмунду.

Полувреме

Борусија води у Дортмунду са 1:0, док је у Мадриду 1:1.

35' ГОЛ! Какав одговор Атлетика!

Антоан Гризман је донео изједначење Атлетику, након катастрофалне грешке дефанзиваца Интера.

33' ГОЛ! Интер води у Мадриду

Одличан напад Интера - брз и конкретан, Барела је додао лопту Димарку, којем није било тешко да је смести у мрежу.

28' Велика прилика за Морату!

Савршен центаршут са бока, Алваро Мората је високо скочио и добро шутирао главом, али је Јан Зомер био идеално постављен.

13' Интер узвраћа на другој страни

Дензел Думфрис је два пута шутирао, али је оба пута као победник изашао Јан Облак.

6' Прети Атлетико

Мадриђани офанзивни од самог старта, Лино је први запретио, али је Јан Зомер сјајно реаговао и одбранио ударац.

4' ГОЛ! Дортмунд води

Џејдон Санчо је донео предност Борусији против ПСВ-а.

Енглез је савршено прецизно шутирао са ивице казненог простора.

1' Почели су мечеви

Интер у Мадриду брани гол предности, док Дортмунд игра против ПСВ-а након 1:1 из првог меча.

Атлетико - Интер, састави тимова:

Атлетико: Облак, Лино, Хермосо, Витсел, Савић, Молина, Де Паул, Коке, Љоренте, Гризман, Мората.

Интер: Зомер, Павар, Де Фрај, Бастони, Думфрис, Барела, Чалханоглу, Миктарјан, Димарко, Тирам, Лаутаро Мартинез.

Дортмунд - ПСВ, састави тимова:

Дортмунд: Кобел, Матсен, Хумелс, Џан, Зиле, Озчан, Сабицер, Санчо, Брант, Мален, Фулкруг.

ПСВ: Бенитез, Тезе, Шутен, Боскаљи, Дест, Тилман, Верман, Тил, Мауро Жуниор, Бакајоко, Де Јонг.

Све отворено у Дортмунду

Први меч Дортмунда и ПСВ-а завршен је нерешеним резултатом, пошто је у Ајндховену било 1:1.

Немачки тим је повео голом Малена у првом полувремену, да би за ПСВ изједначио Де Јонг са беле тачке у другом.

Интер у Мадриду брани гол предности

Италијански тим је у Милану славио са 1:0, а једини погодак постигао је Марко Арнаутовић.

Неизвесно је било до последњег тренутка у мечу ова два тима, а тако се очекује и у реваншу на стадиону "Ванда Метрополитано" у Мадриду.