Довиђења Катар, добар дан Сенегал - прваци Африке у игри за осмину финала

Катар можда јесте стигао до првог гола на светским првенствима, али далеко су још од првог бода

Катар је успео да стигне до свог првог наступа на Светском првенству захваљујући контроверзној победи на гласању за избор домаћина, а већ у другој утакмици турнира су елиминисани.

Домаћа селекција јесте постигла историјски, први гол на Мундијалу, али је Сенегал показао да је значајно квалитетнија екипа чак и без прве звезде Садија Манеа - 1:3.

Од старта је било јасно да ће Сенегал бити фаворит да стигне до важног тријумфа, који је у 41. минуту најави Булаје Дија. Сенегалци су до предности стигли након велике грешке у одбрани домаћег тима.

Већ на старту другог полувремена је Фамара Ђиеђу успео да дуплира предност, док је Мохамед Мунтари у 78. минуту успео да само ублажи заостатак и упише се у историју катарског фудбала.

Ипак, само шест минута касније је Амаду Бамба Дијенг постигао и трећи гол Сенегала на мечу, за осетну предност, да се питање победника не доведе у питање. Катар је са два пораза већ елиминисан и у последњем колу ће се опростити од турнира против Холандије.

Сенегалци са три бода се враћају у игру за једно од прва два места и евентуални пласман у осмину финала.