Сара Ћирковић светска омладинска шампионка у боксу

Млада српска боксерка Сара Ћирковић, освојила је златну медаљу на Светском првенству за омладинце, савладавши Софи Росхауг из Данске у финалу
Сара Ћирковић светска омладинска шампионка у боксу© Screenshot/Youtube/IBABoxing

Србија осваја медаљу у омладинском боксу први пут после 24 године.

Сара Ћирковић је тријумфовала у финалу у категорији до 50 килограма.

Српска млада боксерка у финалу је била боља од Софи Росхауг из Данске, једногласном одлуком судија и резултатом 5:0.

Претходно, Ћирковићева је у полуфиналу Светског првенства у Шпанији, победила Таману из Индије.

Последњу светску медаљу у омладинском боксу Србија је освојила 1998. године, када је у Буенос Ајресу сребро освојио Геард Ајетовић, док је Дејан Рибаћ освојио бронзу.

Сара Ћирковић је чланица БК Обилић из Зворника, а победом на светском шампионату у Шпанији, објединила је титуле европске и светске јуниорске шампионке, пошто је пре седам месеци била најбоља на "старом континенту".