Богдановић распуцан, Атланта поново након драме до победе над Бостоном

Српски кошаркаш Богдан Богдановић, остварио је учинак од 24 поена, седам скокова и пет асистенција у победи Атланте на домаћем терену над екипом Бостона, резултатом 123:122
Богдановић распуцан, Атланта поново након драме до победе над БостономGetty © Kevin C. Cox

Права драма одвила се у "Стејт фарм арени" у Џорџији, а домаћи "јастребови" до победе су стигли након продужетка.

Читавим током меча, ниједан тим није успевао да направи осетнију разлику и преузме контролу.

Време је пролазило, а сусрет улазио у веома неизвесну завршницу.

Гости из Масачусетса су константно имали предност, али је битне тројке у последњој четвртини погађао Србин Богдан Богдановић, који је донео Атланти изједначење.

Селтикси су пропустили своју шансу да у регуларном току дођу до тријумфа, па је меч отишао у продужетке.

У додатних пет минута кошарке, виђен је прави "карамбол".

Прегршт изгубљених лопти, али и веома тешких поена, виђени су на обе стране паркета.

Дежонте Мари преузео је потпуну одговорност у редовима "јастребова" и готово сам водио своју екипу до победе.

Мари је меч завршио са 44 поена (из 44 шута из игре), а уз то је имао и по седам скокова и асистенција.

Богдановић је на паркету провео 43 и по минута, што је друга највећа минутажа на мечу.

У поменутом времену, Србин је убацио 24 поена, имао седам скокова и пет асистенција, уз једну украдену лопту.

Код гостију, цела стартна петорка била је двоцифрена, а највише су се истакли Тејтум са 31 поеном, као и Вајт са 22.

Други пут у пар дана размака, тим из Џорџије је савладао лидера Истока.

Атланта је дошла до нове битне победе у борби за плеј-ин, пошто Хокси сада имају скор 34-39 и налазе се на 10. месту на табели Источне конференције.

Са друге стране, Бостон је остао првопласирана екипа Истока, са учинком од 57 победа и тек 16 пораза.