Звезда блистала, па се угасила у драми - Реалу припао спектакл у Мадриду

Екипа Јаниса Сферопулоса је имала и 16 поена предности у другом полувремену, али је шампион Европе показао смиреност и успео да стигне до преокрета у свом "Визинк центру"

Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас од Реала у Мадриду резултатом 101:94 у мечу 32. кола Евролиге иако су у финишу треће деонице имали предност од 16 поена.

Првопласирани Реал сад има скор 26-6, док Звезда са скором 11-21 два кола пре краја зна да ће сигурно сезону окончати на 16. месту јер има слабији међусобни скор са Бајерном.

Обе екипе су биле значајно ослабљене у вечерашњем дуелу. Реал је у меч ушао без Факунда Кампаца, Венсана Поаријеа и Габријела Дека, а Црвена звезда без Милоша Теодосића, Николе Топића, Јага дос Сантоса и Треја Томпкинса.

Реал је у финишу прве деонице имао плус седам (20:13), али се Звезда вратила серијом 10:0. На полувреме се отишло резултатом 47:44 у корист шампиона Србије.

Звезда је на старту треће деонице стекла двоцифрену предност, а у 26. минуту имала максималних плус 16 (70:54). Уследила је серија Реала који је смањио минус на само минус три на крају треће деонице (72:75).

Пет минута и 14 секунди пре краја Звезда је имала плус седам (84:77), али је Реал повео 86:85 на 3.41 пре краја утакмице. Звезда је имала плус четири (93:89) на 2.10 до краја, али после тројке Марија Хезоње Реал 31 секунд пре краја повео 96:93.

Уследила је промашена тројка најефикаснијег играча Звезде Немање Недовића, па једно искоришћено слободно бацање Џанана Мусе за 97:93 на 23 секунде пре краја.

Затим је Недовић 19 секунди пре краја погодио једно од два бацања за 94:97, али је до краја Реал рутински сачувао предност и увећао је на коначних плус седам.

Муса је дао 30 поена за Реал, Хезоња 20, Гершон Јабуселе 16, а Валтер Таварес 11. Звезду је предводио феноменални Недовић са 30 поена (7/11 двојке, 4/7 тројке, 4/5 слободна бацања), а пратио га је бивши играч Реала Адам Ханга са 22, по девет су дали Џавонте Смарт и Далибор Илић.

Звезда ће у наредном колу, у четвртак, угостити Олимпијакос.

29. мар 2024 • 22:27

Победа Реал Мадрида 101:94

Имала је Звезда штошта у својим рукама - и 16 поена предности у трећој и седам поена предности у четвртој четвртини, али су на крају посустали.

Неколико узастопних лоших напада у последњих минут и по дали су шансу Реалу, а првак Европе такве шансе не пропушта да стигне до нове победе.

Немања Недовић и Адам Ханга су били фантастични са 30, односно 22 поена. Са друге стране, и Џанан Муса је имао 30 поена, а Марио Хезоња 20.

Води Реал 86:85

Било је 85:82 за Звезду, али је Муса погодио тројку под фаулом Бранка Лазића, погодио је после тога и слободно бацање, па су тако Мадриђани у једном нападу постигли четири поена.

Још три и по минута до краја.

Звезда води 82:77 на 6:30 до краја меча

Јабуселе смањује заостатак Реала на 82:77 након што је Звезда претходно била у серији 7:0. Још једном је Недовић погодио тројку и сада је на 29 поена!

Крај треће четвртине - Реал пришао на 75:72

Било је 23:10 за Звезду у трећој четвртини у једном тренутку, а на крају се ова четвртина завршава резултатом 28:28.

Серија 18:3 је довела Реал на само три поена заостатка пред последњих 10 минута. У потпуном су налету и биће тешко црвено-белима да се одбране.

27' - Звезда разбија Реал 70:54

Мора Ћус Матео да тражи нови тајм-аут, јер Звезда има невероватних 16 поена предности.

Реал као да није изашао на терен у другом полувремену, па је Звезда већ постигла 23 поена за шест и по минута игре у наставку.

Ханга је озбиљно заређао у нападу у наставку, па је сада већ на 15 поена.

23' - Сјајна Звезда води 59:49

Држи се Звезда и у наставку другог полувремена, Илићево закуцавање је у томе помогло, а црвено-бели су се одбранили и после пар узастопних фаулова Гедраитиса.

Погодак Ханге тера Реал Мадрид на тајм-аут, а црвено-бели први пут имају двоцифрену предност.

Чак 12:5 на старту треће деонице за госте из Београда.

Звезда води на полувремену - 47:44!

Звезда показује зубе у Мадриду, Реал је у заостатку после првих 20 минута игре. Тројке Недовића и Смарта су и те како биле значајне, добила је Звезда и прву и другу четвртину и за сада играју боље.

Чак 18 поена Недовића, мораће у редовима црвено-белих и други да припомогну, јер су после њега први наредни стрелци Ханга и Смарт са по пет поена.

У тиму Реала, Муса има 11, а Хезоња 10 поена.

14' - Реал води 35:29

Серија Реала после које Сферопулос мора да тражи тајм-аут. Закуцавању Хезоње на алеј-уп додавање заокружило је серију 13:4 за Мадриђане.

Распуцали су се у нападу, Хезоња нарочито, а поени Недовића (укупно 13) нису довољни у овом тренутку.

Крај прве четвртине - 21:20 за Звезду

Страшна серија Звезде у финишу прве деонице и то 8:0. Имао је Реал после своје серије вођство 20:13, након што је Хезоња погодио тројку. Али онда у последњих минут и по лаки поени Недовића у транзицији, па тројке Лазића и Недовића за преокрет.

Одлично се држи Звезда у Мадриду иако је било периода када су се мучили у нападу. Недовић је већ на седам поена.

7' - Тројка Ханге за 13:11

Био је Реал у серији 6:0 којом су стигли до преокрета, Муса је већ био убацио девет поена, а онда Ханга на кратко враћа предност.

Потом Ндиаје закуцавањем враћа резултат на 13:13.

4' - Одлична Звезда води 10:5

Гедраитис је постигао прве поене на мечу, док је потом за Реал узвратио Џанан Муса и то тројком.

Видели смо и фантастично закуцавање Далибора Илића у раној фази меча. Ханга је искористио слободна бацања док флоутер Недовића доноси Звезди 10:5 после мало више од три минута игре.

Почела је утакмица

Први напад на мечу имају домаћи играчи.

Стартне петорке

Меч за Звезду почињу Далибор Илић, Џоел Боломбој, Немања Недовић, Рокас Гедраитис и Адам Ханга.

У тиму Реала, стартери су Карлос Алосен, Џанан Муса, Ели Ндијае, Еди Таварес и Уго Гонзалез.