Звезда тријумфална у Ивањици, црвено-бели са три гола срушили Јавор

Фудбалери Црвене звезде савладали су као гости екипу Јавора са 3:0 у мечу 27. колу Суперлиге Србије

Актуелни шампион је успео да премости нову препреку, често незгодну по фаворите.

Јавор је успевао дуго да пружа отпор, али када је убацила први гол, Звезда је олакшала себи посао и до краја са још два, привела сусрет крају.

До тог првог је дошла са беле тачке, након што је један дефанзивац домаћих играо руком приликом шута младог Шљивића.

Прецизан са беле тачке у 38. минуту био је Канга, чиме су гости из Београда стигли до вођства.

До краја првог дела меча, виђен је још један гол у мрежи Манојловића.

Добру акцију тима Владана Милојевића, крунисао је Хванг, на асистенцију Иванића.

У другом полувремену играло се у знатно слабијем ритму и темпу.

Звезда је имала иницијативу и лопту у ногама, стварала нове шансе и на крају са трећим голом потврдила своју победу.

То је било у 81. минуту, када је након нешто слабије интервенције одбране Јавора, лопта стигла до Мијаиловића, који веома прецизним и јаким ударцем постиже гол и поставља коначних 0:3.

Црвена звезда на првом месту на табели има 68 бодова, четири више од другопласираног Партизана, који је у 27. колу савладао екипу Спартака у Хумској.

Јавор је остао 13. на табели са 28 освојених бодова.