Добре партије Мицића, Јовића и Покушевског, Тристан поправио лични рекорд

Прошле ноћи одиграно је 12 мечева у НБА лиги, а српски кошаркаши оставили су солидан утисак
Добре партије Мицића, Јовића и Покушевског, Тристан поправио лични рекорд© Tanjug/AP Photo/Nell Redmond

Шарлот је славио против Орланда 124:115, Мајами је тријумфовао у Хјустону 119:104, док је Вашингтон поражен од Портланда 108:102.

Васа Мицић био је у стартној петорци Хорнетса и за 35 минута на терену постигао је 14 поена, уз 5 скокова и 9 асистенција.

Некадашњи МВП Евролиге дириговао је нападима свог тима, умало му је измакао трипл-дабл, а свој допринос победи домаћина дао је и Алексеј Покушевски - 10 поена, уз по два скока и асистенције.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Брендон Милер са 32 поена, колико је на другој страни убацио Паоло Банкеро.

И Никола Јовић је био стартер за Мајами, који је уписао важну победу у Хјустону.

Српски крилни центар на терену је провео 15 минута и стигао да постигне 8 поена уз 6 скокова и једно успешно додавање за поене.

Џими Батлер био је најефикаснији на мечу са 22, на другој страни Џејлен Грин је убацио поен мање.

Тристан Вукчевић игра све боље у Вашингтону, што може да радује селектора Србије Светислава Пешића.

Син некадашњег репрезентативца Душана, у поразу свог тима од Портланда дошао је до новог личног рекорда од 17 поена, додавши седам скокова и две асистенције.

Оклахома Сити тандери поражени су у Индијанаполису 126:112, док је Минесота изгубила у Финиксу 97:87, па се Денвер поново вратио у борбу за прво место на Западу, иако Јокићева екипа није играла прошле ноћи.