Црвено-бели прегажени у Истанбулу, најтежи пораз Звезде у Евролиги

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Ефеса резултатом 100:55 у последњем колу регуларног дела Евролиге, чиме су угашене наде Партизана да може да се домогне плеј-ина

Тешким поразом Црвене звезде у Истанбулу, изгубила су оба београдска клуба у Евролиги.

Партизан се надао да би "вечити" ривал могао до изненађења и првог тријумфа над Ефесом на гостујућем терену, али је турска екипа била много боља екипа, па је у раној фази меча било јасно да ће црвено-бели тешко моћи до подвига у Истанбулу.

Звезда је нервозно ушла у меч – ређале су се грешке Рокаса Гедраитиса и Адама Ханге, али ни Ефес није блистао на почетку.

Међутим, када је "ухватио залет", Ефес је брзо увећавао предност.

Звезда је заиграла боље тек у завршници друге четвртине, па је бар на кратко успела да заустави Ефес да не дође до огромне разлике.

Ни у наставку меча се ситуација није поправила – Ефес је прелако долазио до поена, Илајџа Брајант је погађао из свих углова, а Османи атрактивно закуцавао.

Звезда се мучила у нападу, али је у одбрани била потпуно разбијена, па је Ефес дошао до "плус 27" крајем треће четвртине.

Крајем треће четвртине, искључен је Милош Теодосић.

Ефес је кренуо у контру, поигравали су се у нападу, а Томпсон је бацио театрално лопту саиграчу на закуцавање.

Теодосић је ово видео као знак непоштовања, при оволикој разлици, па је ушао у расправу са противником, а онда и судијама.

Српски кошаркаш је побеснео након искључења, па су морали да реагују саиграчи и одвоје га од судија.

Нервоза је достигла врхунац средином последње четвртине, када је, након тројке Ефеса, Џонс беспотребно и безобразно одгурнуо Бранка Лазића.

Боломбој је стао у одбрану капитена и узвратио кошаркашу Ефеса, а мало је недостајало да дође до опште туче на терену.

Арбитри су прегледали снимак, а онда искључили Џонса и, помало неправедно, Боломбоја.

Брајант је са 26 поена предводио Ефес, Вилис је додао 15, Отуру 13, а Османи један мање.

У екипи Звезде - Недовић, Гедраитис и Лука Митровић су постигли по 11 поена.

Ефес је сезону окончао скором 17-17, а на ком ће месту табеле завршити знаће се после двобоја Виртуса и Басконије, који тренутно имају скор 17-16.

Звезда је сезону окончала на 16. месту са 11 победа и 23 пораза.

Дебакл у Истанбулу је најубедљивији пораз Звезде икад у елитном такмичењу. Претходни најтежи пораз Звезде у Евролиги износио је 38 разлике (53:91) од Химкија у Русији, октобра 2015. године.

Истовремено, ово је други најубедљивији пораз у историји Евролиге, иза дебакла Будућности против Монтепаски Сијене (49:112) у фебруару 2013. године.

11. апр 2024 • 21:15

Крај меча - 100:55

Тежак пораз Звезде у Истанбулу.

35' Први поени Звезде у овој четвртини - 92:46

Џавонте Смарт постиже прве поене Звезде у последњој четвртини, након 16:0 серије Ефеса.

34' Умало туча на терену!

После тројке Ефеса, Џонс је неспортски одгурнуо Лазића, а Боломбој је узвратио противнику.

Брзо су се умешали и остали играчи, па се ситуација смирила.

После гледањеа снимка, арбитри су искључили и Џонса и Боломбоја.

Крај треће четвртине - 76:44

Огромна предност Ефеса.

29' Теодосић је искључен!

Дуел Теодосића и Томпсона, техничка за српског кошаркаша, а потом и искључење.

Томпсон је у нападу бацио лопту саиграчу за закуцавање, а српски кошаркаш је то видео као потез непоштовања, при оволикој разлици.

Теодосић је потом направио јак фаул, а онда ушао у расправу и са играчем и са судијама.

Умешали су се саиграчи и одвукли српског кошаркаша од судија.

27' Тројка Брајанта - 64:39

Звезди прети катастрофа у Истанбулу, Брајант погађа тројку за "плус 25".

25' Добар продор Недовића - 54:39

Недовић је пробио, постигао поене а онда и додатно бацање.

21' Настављен је меч

Звезда јути предност Ефеса.

Полувреме - 45:31

Ефес има велику и значајну предност на полувремену.

Звезда је тек у завршници друге четвртине заиграла боље, па је успела да умањи предност домаћина.

Илајџа Брајант је незаустављив - постигао је 19 поена (без промашаја).

Лука Митровић је двоцифрен у екипи Звезде, убацио је десет поена (без промашаја).

17' Велика предност Ефеса - 38:24

Домаћин игра одлично у другој четвртини, док се Звезда мучи у нападу.

12' Расте предност Ефеса - 23:14

Неколико добрих напада домаћина, Сферопулос је тражио тајм-аут.

Крај прве четвртине - 15:11

Ефес води после десет минута игре.

8' Дивна акција Звезде - 15:11

Теодосић је сјајно асистирао Митровићу, а он поентирао на други обруч.

5' Фантастично закуцава Османи - 6:5

Атрактивно закуцавање Османија - вероватно најбољи потез последњег кола.

4' Тројка Дос Сантоса - 4:5

Јаго дос Сантос је погодио за три поена и донео прву предност црвено-белима.

3' Ужасна игра Звезде у нападу - 4:2

Звезда се мучи у нападу на старту меча - нижу грешке Гедраитис и Ханга.

Срећом, Ефес је промашио неколико отворених шутева па није већа разлика.

1' Почео је меч

Први напад има Звезда.

Петорке:

Ефес: Ларкин, Холац, Клајбурн, Османи, Плајс.

Звезда: Недовић, Ханга, Митровић, Гедраитис, Боломбој.

Аврамовић: Навијаћу за Звезду

Кошаркаш Партизана Алекса Аврамовић рекао је да ће навијати за Црвену звезду против Ефеса.

"Наравно да ћу пратити, нормално је да ћу гледати. Љубитељ сам кошарке, навијаћу, имам много другара у Звезди, нећу гледати само ту утакмицу, већ све утакмице где играју моји саиграчи у репрезентацији. Потпуно сам нормалан човек, знате шта мислим", додао је Аврамовић.

Сферопулос: Играмо за нас, а не за друге

Грчки стручњак истакао је да је меч у Истанбулу важан пре свега Звезди.

"За мене смо ми сами себи најбитнији. Играћемо за нас, нећемо за друге. За нас је овај меч важан, невезано за друге, последњи меч ове сезоне, другачији од првог који смо добили јер сада имају пун ростер. Морамо да се боримо свим снагама, да будемо паметни и пратимо план. Имају много квалитетних и добрих играча, знамо да су у добром моментуму, али ћемо дати све од себе", поручио је Јанис Сферопулос.