Макаби у Београду прегазио Ивановићеву Басконију, Израелци у плеј-офу иду на ПАО

Кошаркаши Макабија савладали су у Београду екипу Басконије са 113:85 и тако изборили пласман у плеј-оф фазу Евролиге

Један од најбољих нападачких мечева ове сезоне Евролиге, одигран је у "Београдској арени" у плеј-ин сусрету Макабија и Басконије.

Израелски тим успео је да упише убедљиву победу и заузме седмо место на табели елитног такмичења.

Већ је у првој четвртини Макаби најавио офанзивну клинику, пошто је убацио 28 поена, а примио 15.

У истом ритму је настављено и у других 10 минута, па је на полувреме клуб из Тел Авива отишао са 55:36.

До краја меча, Басконија је тражила ритам и покушавала да ухвати прикључак, али је Макаби одбијао сваки налет и на крају уписао победу са убедљивих 113:85.

Најефикаснији у победничком тиму били су Лоренцо Браун са 29 и Вејд Болдвин са 26 убачених поена.

У редовима Басконије истакли су се Коди Милер Мекинтајер са 32 и Маркус Хауард са 14 поена.

Макаби је успео да избори играње плеј-оф фазе Евролиге, где ће се састати са екипом Панатинаикоса.

ПАО је био други тим регуларног дела сезоне и имаће предност домаћег терена.

Басконија ће имати још једну шансу за пласман у четвртфинале плеј-офа Евролиге.

Клуб из Виторије ће у другом колу плеј-ина, 19. априла на свом терену дочекати победника меча између Ефеса и Виртуса.