Реал је у полуфиналу Лиге шампиона - Сити на пенале остао без европске круне

После велике драме, најтрофејнији европски клуб је избацио браниоца трофеја и то после бољег извођења једанаестераца у Манчестеру

Фудбалери Бајерна и мадридског Реала играће међусобно у полуфиналу Лиге шампиона пошто су вечерас елиминисали Арсенал победом 1:0, односно Манчестер сити пеналима - 4:3 (1:1 у регуларном току).

После 3:3 у првом мечу у Мадриду, реванш у Манчестеру није био тако спектакуларан, а на крају је решен извиђењем пенала.

Први пут од сезоне 2004/05 једнаестерци су одлучивали исход четвртфинала Лиге шампиона и први пут је Манчестер сити поражен у пенал серији, претходна три пута "грађани" су пролазили даље.

У првој серији голман Ситија Едерсон брани ударац Луке Модрића, али затим чувар мреже Реала Андреј Луњин брани веома лоше ударце Бернарда Силве и Матеа Ковачића. Сви остали играчи мадридског клуба постижу голове са беле тачке и доносе Реалу пласман у полуфинале.

Што се тиче регуларног тока меча, Реал је на "Етихаду" повео већ у 12. минуту, Родриго је из другог покушаја, после одбране Едерсона, успео да пошаље лопту у мрежу из непосредне близине. Сити је после тога углавном контролисао игру и нападао, али није стизао до стоодстотних прилика.

Домаћин је напокон изједначио у 76. минуту, Кевин де Брујне је матирао дотле одличног голмана Реала Луњина.

У 82. минуту Де Брујне је промашио стоодстотну шансу, после додавања резервисте Жеремија Докуа пребацио је гол са десетак метара, па је остало 1:1 и меч је отишао у продужетак.

Реал је у финишу првог продужетка, у 105+2. минуту имао феноменалну шансу, али је је Антонио Ридигер пребацио гол из непосредне близине.

Бајерн је до победе против Арсенала стигао голом Јозуе Кимиха у 63. минуту. Везиста је био стрелац после додавања Рафаела Гереира. Претходно је на старту другог полувремена Леон Горецка погодио стативу. После 2:2 у првом мечу у Лондону Бајерну је минимална победа била довољна за пролаз у полуфинале.

Тренер Бајерна Томас Тухел постао је први немачки стручњак који са три различита клуба играо у полуфиналу Лиге шампиона, раније је то успео са Пари Сен Жерменом и Челсијем, са којим је 2021. године и освојио "ушати пехар".

Други полуфинални пар чине Борусија из Дортмунда и Пари Сен Жермен. Прве утакмице полуфинала играће се 30. априла и 1. маја, а реванши 7. и 8. маја.

17. апр 2024 • 23:46

Готово је - Реал је у полуфиналу, Сити је испао!

За Сити је сада шутирао голман Едерсон и матирао је колегу Луњина одличним ударцем за 3:3.

Али сада је моменат одлуке за Реал, а лопту узима Ридигер - гол и Реал је у полуфиналу Лиге шампиона!

Четврта серија - Реал има 3:2

Фоден је четврти за Сити и постиже гол за 2:2.

На реду за Реал је Наћо који постиже гол за 2:3.

Трећа серија - сада Реал води 2:1

Ковачић је трећи за Сити и Луњин још једном брани ударац, други у низу.

Лукас Васкез је трећи за Реал и врло је сигуран за 1:2!

Друга серија - Реал стиже до 1:1!

Бернардо Силва шутира катастрофално и Луњин лако брани ударац по средини гола.

За Реал је на реду Белингем и погађа за 1:1.

Прва серија - Сити води 1:0!

Сити први шутира, а Хулијан Алварез је одмах узео лопту и сјајно погодио.

За Реал први шутира Модрић, али Едерсон брани!

Чекамо пенале!

Завршен је и други продужетак у Манчестеру и упркос доминацији Ситија, Реал је успео да издржи и додатних 30 минута током којих није било баш толико дешавања.

Сада чекамо пенале!

Крај првог продужетка - 1:1

И даље без голова после 15 минута у првом продужетку.

Најбољу шансу је у самом финишу имао Антонио Ридигер за Реал, али је са само неколико метара био непрецизан...

Крај и продужеци!

Бајерн је елиминисао Арсенал победом 1:0, крај утакмице у Минхену!

За то време, 1:1 у Манчестеру па ће Сити и Реал Мадрид сада играти продужетке!

82' - Нова шанса за Сити!

Зицер је имао сада Де Брујне да са пенала донесе потпуни преокрет, али није лепо наместио тело при овом ударцу и лопта одлази преко пречке Реаловог гола.

76' - Гоооол, Сити стиже до 1:1

Жереми Доку је направио промену и унео енергију по уласку у игру уместо Грилиша, а одлично се на крају снашао Кевин де Брујне и успео да искористи слабо избијену лопту Ридигера.

63' - Гооол, Бајерн води 1:0 у Минхену!

Држао се дуго Арсенал, али више није могао да издржи.

Јошуа Кимих је стрелац за вођство Бајерна и то на асистенцију Рафаела Гереира и сада Баварци имају 3:2 у укупном скору. Арсенал ће морати да нападне у последњих пола сата!

Статива у Минхену - Бајерн остаје на 0:0

Опасно је било по Арсенал на "Алијанц арени". Леон Горецка је шутирао и погодио стативу, али везиста Бајерна није имао среће.

53' - Опет Сити прети

Прво је умало Наћо постигао аутогол када је зауставио Холанда, али је избио лопту у корнер. Након корнера је поново било опасно, ипак, држи се Реал и даље одлично.

Почело је друго полувреме

Чекамо расплет и последње учеснике полуфинала Лиге шампиона.

Крај првог полувремена

Реал води у Манчестеру 1:0, а у Минхену нема голова између Бајерна и Арсенала.

Било је доста више узбуђења на мечу на "Етихаду", али наредних 45 минута обећавају још више!

36' - И Грилиш прети Реалу

Остаје 1:0, али било је јако опасно. Утрчао је Грилиш по левој страни и јако добро шутирао, али Луњин избија у корнер.

27' - Без голова у Минхену

Бајерн напада у Минхену, али се Арсенал сасвим добро држи. Још увек је све потпуно изједначено у том двомечу.

19' - Сити погађа пречку, опасно је!

Прво је Де Брујне претио, а Луњин добро реаговао на голу Реала, да би у наставку на центаршут најбоље скочио Холанд чији ударац погађа пречку. Ипак, остаје некако 1:0 за Реал, али много узбуђења у овим тренуцима.

17' - Покушај Холанда на другој страни

Покушава сада и Сити, центаршут с леве стране иде ка Холанду, а норвешки нападач добро шутира главом, али ипак мало преко гола.

12' - Гооол, 1:0 за Реал Мадрид!

Таман када је било евидентно да нема дешавања ни на једном мечу у уводним минутима, тако Реал стиже до вођства у Манчестеру!

Валверде је упослио Винисијуса, овај проследио сународнику Родригу и то је 1:0 за Реал, укупан резултат је сада 4:3!

1' - Почеле су утакмице!

Да видимо шта нам се овог пута спрема у Манчестеру и Минхену!

Састави: Манчестер сити - Реал Мадрид

Састави: Бајерн - Арсенал