Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Партизана са 3:2 у 173. "вечитом" дербију у оквиру првог кола плеј-офа Суперлиге Србије
Звезда потпуним преокретом до победе у дербију, Партизан платио казну два пенала© ATA Images

Поприлично сличан "вечити" дерби одиграли су Црвена звезда и Партизан, попут прошлог на стадиону "Рајко Митић".

Ипак, овога пута је исход био другачији, пошто је Звезда успела да направи преокрет и слави головима у завршници и судијској надокнади.

Звезда је више нападала, стварала већи број шанси и опасних ситуација на половини ривала, али је на крају морала да јури резултат.

Партизан је поново знао да материјализује своје шансе и казни готово сваку грешку домаћина.

Деловало је да ће црно-бели имати повољан резултат, али је Звезда успела да постигне два гола у самој завршници меча.

Све је почело у 11. минуту, када је Стојковић пробио и центрирао са десне стране, а Баждар на другој стативи главом послао лопту у мрежу.

Ипак, предност Партизана трајала је тек пет минута. Ковачевић је изгубио лопту, а Иванић је то искористио, покушао да заобиђе голмана Крунића и изнудио пенал.

Сигуран са беле тачке био је Канга.

До краја првог полувремена се резултат није мењао, али је други део меча донео расплет.

Минут 56. био је на семафору када је Захид проиграо Северину, а овај повукао лопту на противничкој половини и на маестралан начин савладао Глазера за вођство Партизана од 2:1.

Из напада у напад, Звезда је кренула у тоталну офанзиву и на крају успела да постигне два гола.

У 90. минуту је Ендиаје побегао одбрани ривала, издржао дуел са Марковићем и на крају показао смиреност у завшрници, када је пребацио голмана гостију за 2:2.

Уследила је узбудљива надокнада у износу од 15 минута, због честих прекида игре.

У деветом минуту надокнаде, Букари је истрчао у контру, претрчао Антића који га је оборио у свом шеснаестерцу.

Нови пенал за Звезду, овога пута у гол је претворио Катаи, који је тако комплетирао преокрет и донео победу Звезде од 3:2.

Након победе, црвено-бели имају 10 бодова предности у односу на "вечитог" ривала, након прве утакмице у плеј-офу Суперлиге Србије.

У наредном колу, Звезда ће ићи у госте код Војводине, док ће Партизан дочекати екипу ТСЦ-а.

Већ у среду, следи нови дерби, у полуфиналу Купа Србије, такође на стадиону "Рајко Митић".

• 20. апр 2024 • 20:15

20:15

Крај меча, Звезда је савладала Партизан

Головима у финишу меча, Црвена звезда је савладала Партизан са 3:2 у 173. "вечитом" дербију.

• 20:03

90 +9' - ГОЛ! Катаи прецизан са беле тачке, Звезда води

Александар Катаи је упутио веома прецизан ударац, Крунић је погодио страну, али није успео да одбрани шут.

Звезда стиже до потпуног преокрета и вођства од 3:2.

• 20:00

90 +7' - Пенал за Звезду

Букари је истрчао у контру, претрчао Антића, који га обара унутар сопственог шеснаестерца.

Илић је показао на белу тачку, па ће Звезда имати прилику да направи потпуни преокрет.

• 19:55

Играће се још 15 минута

Судијска надокнада износи чак 15 минута, јер је арбитар Илић у много наврата морао да прекида игру.

• 19:53

90' - ГОЛ! Ендиаје доноси Звезди изједначење

Побегао је Звездин нападач одбрани гостију, издржао дуел са Марковићем и на крају смиреном завшрницом пребацио голмана Крунића и постигао погодак.

Звезда стиже до изједначења у 90. минуту.

• 19:49

86' - Хванг погађа стативу

Након центаршута Ђиге, лопта је стигла до Хванга на ивицу шеснаестерца, а овај је веома солидно шутирао.

Међутим, врховима прстију голман Крунић качи лопту, која потом погађа стативу.

Остаје 2:1 за Партизан.

• 19:33

69' - Поништен гол Звезди

Прославили су погодак домаћи фудбалери, али је на крају он поништен због офсајда.

Невероватне одбране имао је Крунић, прво након шута Катаија искоса, а потом и приликом шута Ендијаеа главом.

У наставку акције, лопта се одбила до Букарија, који је прогирао Катаија, који је главом проследио у мрежу.

Ипак, приликом центаршута у зачетку акције, Ендиаје је био у недозвољеној позицији.

• 19:28

64' - Партизан мора да мења, Кастиљо је повређен

Жесток судар имао је Кастиљо са својим голманом Курнићем, при прекиду и центаршута фудбалера Звезде.

Кастиљо крвав напушта меч, а уместо њега на терену је Стјепановић.

У игри је и Салдања, који је ушао уместо Баждара.

• 19:23

60' - Крунић поново чува мрежу Партизана

Поново је Звезда била у прилици за постигазње гола. Стаменић је центрирао ка Ендиајеу, чији ударац главом брани голман Партизана.

• 19:20

56' - ГОЛ! Партизан поново води, Северина је стрелац

Није Звезда успела да очисти опасност након центаршута са леве стране. Захид је дотурио лопту до Северине, који се наместио и перфектно шутирао и од стативу послао лопту у мрежу Звезде.

Партизан води 2:1 на стадиону "Рајко Митић".