Американци преживели Велшане, Енглези убедљиви, прошли Холандија и Сенегал

Десетог дана на Мундијалу у Катару одигране су утакмице у групама А и Б. Холандија савладала Катар са 2:0 и са првог места иде у наредну фазу, док ће са другог места даље Сенегал, који је са 2:1 победио Еквадор. У групи Б Енглеска ће као водећа међу најбољих 16, док су иза ње завршиле Сједињене Америчке Државе

29. нов 2022 • 22:00

90+10' Крај утакмице! САД преко Ирана до осмине финала!

Американци минималним резултатом (1:0) савладали Иран и пласирали се у осмину финала Светског првенства.

90+4' Крај утакмице, Енглеска победила Велс!

Енглези савладали Велшане 3:0 и обезбедили прво место у групи Б!

80' Иран не успева да запрети Американцима

Иако је Ирану довољан само бод за пролаз даље, они не успевају да угрозе Енглезе. Селектор Карлос Кеирош покушао је изменама, увео је у игру Ансарифарда, Џалалија и Торабија, али се ситуација није променила.

77' Две велике шансе за Енглезе у истом нападу

Прво је Вард скинуо ударац Белингема и спречио четврти гол Енглеске. Потом је одбитак дошао до Фодена који је покушао да затресе мрежу други пут, али ни он није успео – лопта је завршила у корнеру.

68' ГОООЛ! Рашфорд разбио Велшане – 3:0!

Још један погодак нападача Манчестер јунајтеда! Прихватио је дугу лопту на десној страни, ушао у казнени простор и онда изненадио Варда за свој други погодак.

65' Велика шанса за Иранце

Након продора по десном боку, Годос је шутира и умало изједначио. Међутим, Тареми је претходно направио фаул у казненом простору.

56' Пикфорд спасао Енглеску

Кифер Мур окушао је срећу са дистанце, лопту је закачио Мегвајер и умало преварио голмана Пикфорда, али је он успео да се врати и одбрани.

51' ГОООЛ! Нокаут Енглеза, Фоден погађа за 2:0!

Само неколико секунди после првог, Енглеска је постигла и други гол. Са левог бока оштру лопту у казнени простор убацио је Кејн, на другој стативи је налетео Фоден и погодио за 2:0!

50' ГОООЛ! Мајсторија Рашфорда за вођство Енглеске!

Фантастичан погодак постигао је Маркус Рашфорд, којем је ово већ други гол на шампионату. Нападач Манчестер јунајтеда савршено је извео слободан ударац и погодио горњи десни угао за 1:0.

46' Настављени мечеви

Иран – САД 0:1
Енглеска – Велс 0:0

45+7' Крај првог полувремена

Нема голова на мечу Енглеске и Велса, док Америка води 1:0 против Ирана.

38' ГОООЛ! Америка води 1:0 против Ирана

Стрелац је Кристијан Пулишић!

Играч Челсија улетео је у петерац и искористио асистенцију Сержиња Деста, убацивши лопту у мрежу за 1:0. Том приликом Пулишић се повредио, али је некако успео да се придигне и настави утакмицу.

38' Фоден непрецизан у доброј прилици

Нападају Енглези, али не успевају да направе неку добру прилику већ дужи временски период. У 38. минуту Фил Фоден се нашао у доброј ситуацији, али је непрецизно шутирао.

28' Веа промашио вођство Америке

Тимоти Веа неочекивано се нашао у одличној шанси. Лопта се одбила и прелетела одбрану, а он је остао испред голмана. Шутирао је главом, али тај ударац није био превише јак и голман Ирана је лако интервенисао.

20' Умало шанса за Иран

Добра акција Иранаца и лопта је стигла до Таремија у казненом простору. Покушао је да проигра Сердара Азмуна који је био у одличној позицији, али је Тим Рим реаговао и отклонио опасност.

11' Сада и Пулишић прети Иранцима

Муса је сада центрирао до Пулишића на другој стативи, овај надвисио чувара у скоку, али је његов покушај главом одбранио Алиреза Бејраванд.

10' Прва прилика за Енглезе против Велса

У одличној шанси на почетку сусрета нашао се Маркус Рашфорд који је изашао један на један са голманом Велса. Шутирао је, али је Вард добро интервенисао и спасао своју репрезентацију.

9' Американци први шутирали ка голу Ирана

У деветом минуту први покушај Сједињених Држава – Муса је прихватио одбијену лопту, шутирао са 17 метара, али је није добро захватио.

1' Почеле утакмице у групи Б

Почиње расплет у групи Б, играју Иран и САД, односно Велс и Енглеска.

Велс - Енглеска, састави тимова:

Иран - САД, састави тимова:

Еквадор - Сенегал 1:2

Сенегал иде у осмину финала.

Холандија - Катар 2:0

Холандија са првог места иде у наредну фазу.

83` Могао је Дија да стави тачку

Дија је био у доброј позицији, снажно је шутирао, али поред стативе.

70` ГОЛ! Сенегал поново води

Није дуго трајала радост Еквадора, Калиду Кулибали доноси нову предност Сенегалу.

68` ГОЛ! Еквадор је изједначио

Ево узбуђења! Еквадор је изједначио и дошао до резултата који их води даље.

Торес је скочио захватио лопту главом, а Каиседо је спровео у мрежу.

68` ГОЛ! Ипак офсајд...

Два минута након што је ушао у игру, Бергуис се уписао у стрелце, али је његов гол поништио ВАР због играња руком...

46` ГОЛ! Холандија води 2:0

Стрелац је Френки де Јонг.

46` Настављени су мечеви

Очекујемо велику борбу Еквадора и Сенегала.

Полувреме

Холандија води 1:0, а истим резултатом Сенегал води против Еквадора.

44` ГОЛ! Сенегал води

Сар је сигурно извео пенал, Сенегал води.

42` Пенал за Сенегал!

Сар је оборен у казненом простору, Турпан је показао на белу тачку.

26` ГОЛ! Холандија води

Коди Гакпо наставља са сјајним играма на турниру. Нови гол, са ивице казненог простора, за нападача ПСВ-а.

24` Леп шут Исмаиле САра

Лепо је дриблао, а потом и шутирао Исмаила Сар, али није био прецизан.

12` Холанђани контролишу меч

Сасвим очекивано, Холандија потпуно доминира на мечу против Катара, али за сада нема великих шанси.

9` Промашај Дије

Још један опасан напад Сенегала, сада је Дија лоше шутирао, поред стативе.

3` Велика шанса за Сенегал

Идриса Геј је имао добру прилику, али није лепо захватио лопту, па је она пролетела поред стативе.

1` Почели су мечеви

Холандија против Катара, Еквадор против Сенегала.

Еквадор - Сенегал, састави тимова:

Холандија - Катар, састави тимова:

Четири меча на програму

16.00 Еквадор - Сенегал

Еквадорцима је потребан реми или победа да обезбеде пласман у наредну фазу такмичења. С друге стране, Сенегалу је неопходна победа у овом дуелу да би прошао даље. Еквадор може да прође и поразом, под условом да Холандија изгуби већом разликом од Kатара него Јужноамериканци од Африканаца, што је скоро па нереално.

16.00 Холандија - Катар

Холандија је тренутно лидер у групи А. Уколико победи у овој утакмици или оствари реми иде у наредну фазу. Холанђани су у овом дуелу против домаћина првенства апсолутни фаворити и право чудо би било да не остваре тријумф. Катар је последњепласиран у групи и без бодова.

20.00 Иран - САД

Иран је другопласиран у групи Б и потребно је да савлада Сједињене Америчке Државе уколико планира да настави такмичење. Показао је у првом колу против Енглеске да упркос томе што је примио чак шест голова, не одустаје, па је тако постигао два поготка, док је у другом колу победио Велс. Треба очекивати борбу обе екипе јер Американцима само победа доноси пролаз у наредну фазу Мундијала.

20.00 Велс - Енглеска

Уколико оствари победу или одигра нерешено, Енглеска ће као првопласирана екипа групе Б проћи даље. С друге стране, њихове комшије су се показале као најлошија екипа у групи и имају тек један бод. Велшанима је потребна победа од четири гола разлике да би се пласирали даље. Енглези су апсолутни фаворити у овом мечу и нема сумње да ће и на терену то желети да докажу својим комшијама.