Фенер и Олимпијакос славили као гости и повели у четвртфиналним серијама Евролиге

Две утакмице четвртфиналних серија Евролиге завршене су победама гостију - Фенер је после продужетка савладао екипу Монака 95:91, док је Олимпијакос славио у Барселони 77:75

Кошаркаши Олимпијакоса победили су у гостима екипу Барселоне резултатом 77:75 у првом мечу четвртфинала плеј-офа Евролиге.

Најефикаснији у екипи Олимпијакоса био је је Најџел Вилијамс-Гос са 15 поена, док је Ајзеа Канан додао 14.

Филип Петрушев провео је на терену нешто мање од 16 минута, а за то време постигао је 12 поена и имао је пет скокова. Његов сународник Никола Милутинов играо је пет минута, а постигао је три поена и имао је једну ухваћену лопту.

Код домаћих, најбољи су били Џабари Паркер и Вили Ернангомез, који су постигли по 13 поена.

Српски кошаркаш Никола Калинић постигао је шест поена и имао је три скока и једну асистенцију за 22 минута на терену.

Четвртфинална серија се игра на три победе, а наредни меч на програму је у петак. Домаћин ће поново бити екипа Барселоне.

Кошаркаши Фенербахчеа победили су у гостима екипу Монака после продужетка резултатом 95:91 и повели 1:0 у четвртфиналној серији.

Најефикаснији у екипи Фенербахчеа био је Најџел Хејс Дејвис са 19 поена, док је Ник Калатес додао 17.

Марко Гудурић провео је на терену скоро 30 минута, а за то време постигао је 11 поена и имао је три скока и пет асистенција.

Код домаћих, најбољи је био Ели Окобо са 19 поена, док су Мајк Џејмс и Џордан Лојд убацили по 16 поена.

Наредни меч биће одигран за два дана у Монаку.