Реал побегао Барси на 14 бодова - Сосиједад имао игру, али бодови одоше у Мадрид

Фудбалери Реал Мадрида настављају да крче свој пут ка повратку на шампионски трон у шпанској Ла Лиги

Екипа Карла Анчелотија савладала је прошлог викенда Барселону у "ел класику" којим су отишли на чак 11 бодова предности највећем ривалу, а сада су забележили још један тријумф.

Овога пута били су бољи од Реал Сосиједада 1:0 и то на тешком гостовању у Сан Себастијану, а у неизвесном сусрету једини стрелац био је Арда Гулер у 29. минуту.

"Краљевски клуб" је био далеко од доминантног тима на овом сусрету, пошто је Сосиједад имао више лопту у поседу, више шутева на гол и свеукупно већу иницијативу током 90 минута.

Ипак, Реал је успео да слави упркос великим кадровским променама, пошто на овом сусрету у стартној постави није било Џуда Белингема, Родрига, Винисијуса, Едуарда Камавинге, Антонија Ридигера, као ни повређних Куртое, Алабе и Мендија.

Реал сада има 14 бодова више од Барселоне уз утакмицу више, на само пет мечева пре краја сезоне. Само је питање тренутка када ће се славити титула на "Сантијаго Бернабеуу".