Навијачи стрепели, па одахнули - Партизан "стотком" срушио Будућност и изборио финале са Звездом

Кошаркаши Партизана други су финалисти овогодишњег издања АБА лиге, пошто су у "мајсторици" елиминисали Будућност са 100:86

Тим из Подгорице је у другом мечу полуфиналне серије наговестио да поседује квалитет и да може да поквари планове црно-белима.

Будућност је и у одлучујући, трећи меч, ушла расположено.

Црногорски тим је након уводних пар минута имао предност од 11:7 и 19:13, али је Партизан успео да направи преокрет у финишу прве четвртине.

Таман када се помислило да ће изабраници Жељка Обрадовића преузети контролу, Будућност је имала нови налет.

Средином и крајем друге деонице, гости су стигли до "плус" седам - 52:45, да би почетком треће четвртине имали и максималну предност од осам поена - 56:48.

Ипак, Партизан је успео до краја сусрета да дође до препознатљивије игре на обе стране терена, консолидује редове и направи велики преокрет.

Како је време одмицало, тако се предност гостију топила, да би потом "парни ваљак" преузео предност.

Будућност је у последњим секундама треће четвртине, успела да поентира и смањи заостатак на два поена, али је њихов отпор потпуно посустао у последњем периоду.

Партизан је проналазио начин да постигне поене на једној, а да заустави прилазе свом кошу на другој страни.

Из минута у минут се предност српског тима повећавала, да би већ средином четвртине износила огромних 19 поена.

Без већих проблема су црно-бели привели меч крају, чиме су изборили пласман у финале АБА лиге.

Аврамовић је предводио стрелце победничког тима са 20 поена, док су по 19 убацили Нанели и Пантер.

Код Будућности, истакли су се Ферел са 18 (почетком другог полувремена зарадио искључујућу техничку грешку) и Макунду са 15 поена.

Партизан ће у финалу играти против Црвене звезде, са којом су се састајали у финалној серији и прошле сезоне.