Јокић незаустављив, Денвер поптуно преокренуо против Минесоте

Српски кошаркаш Никола Јокић имао је учинак од 40 поена и 13 асистенција у победи Денвера над Минесотом од 112:97 у петом мечу полуфинала Западне конференције НБА лиге

Денвер и Никола пронашли су победничку формулу против Тимбервулвса и потпуно преокренули однос снага.

Имала је Минесота два брејка и вођство од 2-0 у серији, али су актуелни шампиони добили наредне три утакмице.

Нагетси су можда и кључну, пету утакмицу, добили на свом паркету са 112:97.

Тим из Колорада је константно био у вођству, које је на полувремену износило шест поена.

Двоцифрену предност домаћи су стекли у трећој деоници, а до краја сусрета су успевали да је одбране и упишу важну победу.

Српском кошаркашу Николи Јокићу, пре почетка меча уручен је трофеј "Мајкл Џордан" намењен најбољем играчу регуларног дела сезоне.

Трећу МВП титулу у каријери, Јокићу је уручио комесар НБА лиге Адам Силвер.

Србин је још једном био незаустављива енигма за противничке играче, па је меч завршио са невероватних 40 поена, седам скокова и 13 асистенција за 40 минута проведених на паркету.

Двоцифрени у редовима Денвера били су још и Гордон са 18, као и Калдвел-Поуп и Мари са по 16 поена.

У редовима Минесоте Таунс је имао 23, Гобер и Едвардс по 18 и Александер-Вокер 14 поена.

Захваљујући потпуном преокрету, Денвер сада води 3-2 у серији и налази се на корак од пласмана у финале Западне конференције НБА лиге.

Шести меч на програму је у ноћи између четвртка и петка од 02.30, када ће Минесота бити домаћин.