Звезда води 2:0 у серији, сада се чека одговор Партизана

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Партизан резултатом 80:73 у другом мечу финалне серије плеј-офа АБА лиге

Црвено-бели су искористили предност домаћег терена, па после два меча са "вечитим" ривалом, имају 2:0 и налазе се на корак од шампионске титуле.

Ипак, сада се серија сели на Партизанов терен, па се чека одговор екипе Жељка Обрадовића.

А Партизан је боље отворио други меч у хали "Александар Николић".

Пи-Џеј Доужер је завршио успешно прва два напада црно-белих, док је са друге стране Дејан Давидовац промашио уводне шутеве.

Међутим, Звезда је направила серију од 6:0, дошла до предности а онда диктирала темпо.

То је полазило црвено-белима за руком захваљујући расположеном Немањи Недовићу, који је потпуно блистао у првом полувремену.

Партизан је, ипак, био бољи у завршници прве деонице, па је на мали одмор отишао са два поена предности – 19:17.

Недовић је био кључни играч Звезде у другој четвртини, па је Звезда већим делом чувала предност.

Али, као и у завршници прве, Партизан је био бољи и у завршници друге четвртине, па је на полувремену било изједначено – 38.38.

Црвено-бели су били бољи већим делом треће четвртине, на моменте имали и "плус девет", али су у последњу деоницу ушли са четири поена предности – 61:57.

За разлику од првог полувремена, Недовић није био од велике користи за црвено-беле, али је зато прорадио тандем Теодосић – Боломбој.

А за разлику од првог меча, Партизан није могао да рачуна превише на Џејмса Нанелија, пошто је Американац промашио готово сваки шут који је узео.

Мучио се Партизан да сустигне ривала и врати се у меч, али је Звезда сачувала предност до краја и дошла до друге победе у финалној серији.

Недовић је био најефикаснији са 21 поеном (све постигао у првом полувремену). Боломбој и Лазић су додали по десет, а Теодосић је убацио девет уз седам асистенција.

У екипи Партизана, Џејлен Смит је постигао 12 поена, док су Ледеј, Доужер и Кабокло убацили по 11.

Сада се серија сели на Партизанов терен, а трећи меч у серији се игра 19. маја од 21 сат у "Београдској арени".

Шампион АБА лиге биће тим који дође до три победе.

15. мај 2024 • 21:40

Крај меча - 80:73

Звезда води 2:0 у серији.

37' Звезда чува предност - 74:67

Партизан покушава да се врати у меч, али Звезда за сада успева да очува предност.

32' Сјајно додавање Теодосића, Боломбој закуцава - 66:60

Први поени Џоела Боломбоја на мечу.

Крај треће четвртине - 61:57

Звезда је имала и убедљивију предност ("плус девет"), али је партизан смањио пред почетак последње четвртине.

27' Кабокло погађа за три поена - 51:47

Партизанов Бразилац погађа за три поена.

25' Сјајан напад Звезде - 48:44

Добра кретња, добар проток лопте, Давидовац завршава напад Звезде.

21' Настављен је меч

Очекује се велика борба и у наставку меча.

Полувреме - 38:38

Потпуно је све отворено у другој финалној утакмици.

Партизан је боље отворио меч, Звезда је потом дошла до преокрета и предности.

Поенима у завршници друге четвртине, Партизан је дошао до изједначења, па нас у наставку чека драма.

Немања Недовић је незаустављив вечерас - постигао је 21 поен.

Код црно-белих, Доужер је најефикаснији са девет поена.

14' Тројка Томпкинса, Звезда је у налету - 28:23

Жељко Обрадовић је тражио тајм-аут, црвено-бели су у серији.

Крај прве четвртине - 17:19

Након првих десет минута игре, Партизан има два поена предности.

8' Серија Партизана - 11:14

Црно-бели су направили серију 8:0, Зек Ледеј погађа за три поена.

7' Смит доноси изједначење - 11:11

Партизан преко Смита долази до изједначења.

4' Тројка Лазића, Звезда води - 6:4

Звезда први пут води на мечу, поенима Бранка Лазића долази до 6:4.

2' Доужер добар у нападу - 0:4

Пи-Џеј Доужер завршава два напада Партизана, уписао је четири поена на почетку меча.

1' Почео је меч

Партизан има први напад.

Петорке:

Звезда: Дос Сантос, Недовић, Лазић, Давидовац, Боломбој.

Партизан: Доужер, Пантер, Нанели, Ледеј, Камински.

Сферопулос жели бољу игру

Грчки тренер на клупи Звезде истакао је да има простора за напредак у другом сусрету.

"Прва утакмица у свакој плеј-оф серији је тежа за домаћи тим јер је под притиском да сачува предност домаћег терена. Због тог притиска смо почели нервозно, за другу утакмицу је важно да побољшамо неке ствари које нису биле добре", закључио је Сферопулос.

Обрадовић поносан на играче

Жељко Обрадовић је рекао да је, упркос поразу у првом мечу, поносан на своје играче.

"Изванредна утакмица, мали детаљи су одлучили. Поносан сам на играче, то сам им и рекао у свлачионици, само нека наставе овако у плеј-оф серији", рекао је Обрадовић на конференцији за медије.

Звезди припао први дуел

Црвено-бели ће покушати да одбране домаћи терен и евентуалном победом дођу до велике предности од 2-0.

Поново ће Црвена звезда бити домаћин у дворани "Александар Николић", која ће бити још једном испуњена до последњег места.

У првом мечу, Звезда се боље снашла у неизвесној завршници и уписала победурезултатом 85:82.