Србин срушио Милан и сачувао наду за Европу - Торино слави велику победу

Фудбалери Торина савладали су Милан 3:1 у утакмици 37. кола Серије А и тако сачували шансе за пласман у европска такмичења наредне сезоне
Србин срушио Милан и сачувао наду за Европу - Торино слави велику победуGetty © Image Photo Agency / Contributor

Ипак, посебно је интересантно што је српски репрезентативац Иван Илић постигао гол главом, повисивши у 40. минуту на 2:0.

Илић је овог пролећа доживео повреду колена због које се страховало да би могао да пропусти Европско првенство у Немачкој, али се опоравио брже од очекиваног и последњих недеља одлично игра за "бикове".

Вања Милинковић-Савић бранио је цео меч за Торино, а гол је примио из пенала који је реализовао Исмаел Бенасер у 55. минуту. Стрелци за Торино били су још Дуван Запата у 26. и Рикардо Родригез у 46. минуту.

За Милан је цео меч одиграо Лука Јовић, али није се уписао у стрелце.

Торино је девети на табели са 53 бода и у Европу ће само ако победи и Аталанту, а Фјорентина до краја сезоне не тријумфује ни у једном од два меча.