Јапан и Шпанија елиминисали Немачку у групи и прошли даље

Фудбалери Јапана савладали су селекцију Шпаније након преокрета са 2:1 (1:0) у последњем мечу у групи Е на Светском првенству у Катару. Упркос победи Немачке над Костариком од 4:2 (1:0), Шпанија и Јапан иду у осмину финала.
Јапан и Шпанија елиминисали Немачку у групи и прошли даљеGetty © Alex Pantling

Невероватан расплет у групи Е и епилог у којем Немци други пут заредом завршавају учешће на Светском првенству већ у групној фази.

"Самураји" су још једном показали да се не предају и да се фудбал не игра на папиру, већ на терену.

Јапан је успео да направи преокрет против фаворизоване Шпаније, упише победу и тако обезбеди пласман у осмину финала.

"Црвена фурија" је рано повела са 1:0 и деловало је да неће бити никаквих изненађења и калкулација у том сусрету.

Азпиликуета је центрирао са десне стране у 12. минуту, а одлично се убацио и главом одреаговао Алваро Мората.

Мората је тако постигао свој трећи гол на исто толико утакмица на Мундијалу у Катару.

Шпанија је на полувреме однела предност, али је Јапан оживео у другом делу меча.

У периоду од три минута у другом полувремену, Јапанци постижу два гола и праве преокрет.

Играо се 48. минут када је супер измена Доан, одузео лопту на противничкој половини, а потом снажно и довољно прецизно шутирао како би савладао голмана Шпаније Унаија Симона.

У 51. минуту, спорна ситуација код поготка Танаке, пошто се дуго гледало да ли је лопта претходно напустила терен.

ВАР је пресудио, а Јапан славио преокрет који им је у том тренутку доносио пласман у осмину финала.

На овом мечу се резултат до краја сусрета није мењао, али јесте у дуелу Немачке и Костарике.

Имали су Немци предност од 10. минута, на крају дошли до убедљиве победе, али су остали без пласмана у осмину финала.

Могла је ситуација у групи Е да се тотално заокрене за 180 степени и да пролаз обезбеде Костарика и Јапан, а Немачка и Шпанија остану без нокаут-фазе, али кратко је трајало славље и нада Костарике.

Немци су повели голом Гнабрија, да би потом уследио преокрет Костарике у другом делу меча.

У 58. минуту је Техеда изједначио на 1:1, да би у 70. Варгас након прекида донео преокрет на 2:1.

Ипак, Немци су се брзо консолидовали и постигли три гола до краја сусрета.

Хаверц је прво у 73. минуту изједначио, да би у 85. донео преокрет Немачке.

Коначних и недовољних 4:2 за Немачку, поставио је Фулкруг у 90. минуту.

Шпанија и Јапан прошли су у осмину финала. Шпанци ће се састати са селекцијом Марока, док ће Јапан играти против Хрватске.