Киша и незгодни Немац нису покварили рођендан, Новак славио у Женеви

Српски тенисер Новак Ђоковић савладао је Немца Јаника Ханфмана са 2-0 у сетовиам у другом колу турнира у Женеви
Киша и незгодни Немац нису покварили рођендан, Новак славио у ЖеневиGetty © SOPA Images

Ђоковић је уписао прву победу након меча са Табилом у Риму, познатијег и као "инцидента флаша".

Српски тенисер је у другом колу Женеве рутински савладао Немца који заузима 85. место на АТП листи.

Меч је трајао сат и 12 минута, обележио га је и прекид због кише, а оба сета завршена су резултатом 6:3.

У првом је довољан био један брејк, који је виђен у шестом гему, за предност Ђоковића од 4:2.

Киша је на кратко зауставила налет најбољег тенисера света, који се по повратку на терен прво успешно одбранио, а потом и искористио другу сет лопту.

Занимљиво је да је у последњем сервис гему, Ђоковић одбранио пет брејк шанси.

Други сет није почео на најбољи начин, чак супротно.

Ханфман је освојио гем на свој сервис, а потом направио брејк.

Предност Немца је износила 3:0, али је уследило Новаково ново "буђење".

Српски тенисер је подигао квалитет тениса, направио чак три брејка и освојио везаних шест гемова.

Ђоковић је уписао победу и пласман у четвртфинале турнира у Женеви.

Противник у наредној рунди биће му бољи из дуела Шаповалова и Грикспора.

• 22. мај 2024 • 20:53

20:53

Крај меча, Ђоковић је уписао победе

Везује Новак три брејка у другом сету, који такође осваја са 6:3 и тако са 2-0 у сетовима бележи победу над Ханфманом.

• 20:43

Ђоковић - Ханфман 6:3, 4:3

Ево још једног брејка у режији најбољег тенисера на свету. Ђоковић стиже до предности од 4:3 у другом сету и на прагу је победе у првом мечу у Женеви.

• 20:33

Ђоковић враћа брејк

Експресно је српски тенисер одговорио и вратио брејк, самим тим смањио на 3:2 у другом сету.

• 20:27

Брејк Немца на старту другог сета

Након што је освојио сервис гем, Ханфман прави брејк и долази до убедљиве предности у другом сету.

Убрзо је стигла и потврда брејка, па Немац води са 3:0.

• 20:10

Новак осваја први сет

Успео је Ђоковић да спаси пет брејк лопти и освоји први сет са 6:3.

Одиграна су тек четири поена по наставку меча, што је било довољно да се освоји сервис гем и самим тим први сет.

• 20:08

Настављен је меч

Стала је киша у Женеви и меч Ђоковића и Ханфмана је настављен.

Подсећамо, резултат је 5:3 за српског тенисера у првом сету, који ће бити на сервису при резултату 40:40.

• 19:03

Киша зауставила Новака и Ханфмана

Драматичну завршницу првог сета прекинула је, надамо се на кратко, киша у Женеви.

У тренутку прекида, Новак је водио 5:3, док је у деветом гему било изједначење.

• 18:45

Ђоковић - Ханфман 5:2

Ханфман је имао две брејк лопте, али је Ђоковић успео да изједначи, а потом и потврди брејк.