Србија је у четвртфиналу Европског првенства, кадети срушили Кипар

Кадетска фудбалска репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Европског првенства, пошто је победила Кипар резултатом 3:1 у мечу другог кола групе А.

Изабраници Јована Дамјановића су осигурали пласман у нокаут фазу турнира, након што су победили домаћу селекцију.

Кипар је неочекивано повео голом Петроса Јоануа у 34. минуту, али је Србија изједначила у трећем минуту надокнаде првог дела меча.

Ђорђе Ранковић је био асистент, а Михајло Цветковић стрелац.

Цветковић се у 53. минуту поново нашао као актер гола, али овога пута као асистент код поготка Виктора Стојановића.

Резервиста Василије Костов је постигао трећи гол за Србију гол у 63. минуту после асистенције Андрије Максимовића.

Србија се пласирала у четвртифинале ЕП из групе А заједно са Чешком која такође има максималан учинак после два одиграна кола.

Меч последњег кола озмеђу Србије и Чешке ће одлучити ко ће бити први у групи, а имајући у виду да Чешка има много бољу гол разлику, Србија може до прве позиције само победом.

Група А укршта се са групом Б где за пласман у чертвтфинале пред последње коло конкуришу Данска (четири бода), Аустрија (четири бода) и Хрватска (два бода).

У последњем колу играју Аустрија и Данска, односно Хрватска и Велс који нема ниједан бод.